Yeni Dantel Tepsi Örtüsü Modelleri

  • 17 Eylül 2015
  • 4.446 kez görüntülendi.

Hiç modası geçmeyen ve her genç kızın çeyizine mutlaka konulan dantel tepsi örtüsü modelleri, son yıllarda çok modern örnek ve süslemelerle hanımlar için alternatif örnekler oluyor. El işleri ile uğraşmaktan keyif alan bayanlar, en yeni dantel tepsi örtüsü örneklerini kendi elleriyle işleyerek evde bulunan gümüş tepsilerinin üzerlerine serebilirler. Genelde vitrinde buluna gümüş ve ahşap tepsilerin üzerine serilmesi için örülen dantel tepsi örtüleri, aynı zamanda ev hediyesi olarak da götürülebilir. Yeni bir ev alan veya ev değişikliği yapan eş dosta el emeği göz nuruyla hazırladığınız bu tepsi örtülerinden hediye ederek, onlara verdiğiniz değeri gösterebilirsiniz.

Dantel tepsi örtüleri, genelde ev hanımlarının özel misafirleri geldiğinde tepsi içerisine bu örtüleri sererek çay ve kahve ikram ettikleri süs eşyalarıdır. Çoğunlukla dantel salon takımlarıyla aynı motiflerde örülen tepsi örtüleri, hanımların misafirperverliğini gösteren yegane el işleridir. Dantel örme tekniklerine az çok hakim olan bayanların çok kısa sürede bitirebilecekleri bu dantel tepsi örtülerinde farklı örnekler mevcuttur. Tepsi boyutunuza göre ölçülerini belirleyebileceğiniz dantel tepsi örtülerinde; oval, kare, dikdörtgen modeller arasında alternatif bir hayli fazladır.

Gelin ve damat çeyizlerinde renkli ipliklerle örebileceğiniz dantel tepsi örtüsü modellerinde çiçek ve yaprak motifler bir hayli popülerdir. Bayanlar genelde tek parça halinde örülen ve orta kısmında gül motifi bulunan dantel tepsi örtülerini örnek alarak aynısını yapmaktadırlar. Bu gül motifli dantel tepsi örtülerinde gülün ön plana çıkması için renkli iplik tercih edebilirsiniz. Yine yapraklarda yeşil renk iplik tercih ederseniz, ortaya göz alıcı güzellikte tepsi örtüleri çıkacaktır. Çiçek motiflerinin tek tek yapılarak en son birleştirildiği örnekler ise, daha pratik olmaktadır. Gümüş tepsilerin olmazsa olmazı dantel tepsi örtüleri, diğer dantel el işlerinizden kalan ipliklerle de hazırlanabilir. Bu sayede hiç masraf yapmadan birbirinden şık tepsi örtülerine sahip olabilirsiniz.

Aşağıdaki galerimizde en güzel ve en yeni dantel tepsi örtüsü örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, evinizde bulunan tepsilere veya çeyizi sandığınıza hazırlayacağınız dantel tepsi örtüsü modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ