Vintage Örgü Modelleri

  • 30 Ocak 2021
  • 267 kez görüntülendi.

Vintage modasında bu sezon örgülerde yer alıyor. Örgü modellerinde yer alan örneklerin motif olarak eskinin izlerini taşıyor olması bu durumu daha da otantikleştirecektir. Gel gelelim örgü model önerilerine peki bu noktada neler yapabiliriz? Vintage modasını içeren detaylandırmaları sizler ile paylaşmaktayız.

Düğme detaylı kazaklar. Son zamanda sıkça görmekte olduğumuz düğme detaylı kazaklar vintage tarz giyime uygun olmakla beraber bizleri 70′ li 80’li yıllara sürüklemekte.

Burgulu oversize hırkalar. Yüksek bel pantolon kombininiz ile bütünleştireceğiniz oversize hırkalar soft renk hırka tasarımlarınızla daha da şık olmakta.

Volanlı kazaklar. Son zamanın modası volan eklemeleri kazak ve benzeri triko örgülerde de sık karşılaşmakta olduğumuz detaylandırmalar haline dönüşmüştür.

Ekoseli kolej hırkaları. Ekose detaylarını son zamanın neredeyse bir çok giyim alanında görmeye alışık olduğumuz tasarımlardandır. Ekose hırka modelleri de hem kumaş kullanımında hem de hırka benzeri triko kullanım alanı olan alanlar için oldukça ideal.

Yün kısa hırka modelleri. Yün olarak tasarlanan hırkalar kullanım olarak oldukça sıcak tutan kış günleri için vazgeçilmez ürünlerdir. Hırka için kullanılan ip yün ip türü olmaktadır. Bu ipin yanı sıra yine elde örgü için de kartopunun ip serilerini kullanabilirsiniz.

Vintage örgü modellerinde gerek kazaklar gerekse hırkalar daha salaş modellerdir. Kilo problemi olan kişilerce de kamufle oluşturacak olan bu giyim stili ayrıca görünüm olarak da oldukça hoş. Duruş olarak ister jean ler ile isterseniz de kalem etek tarzı benzer etek modelleri ile kombin yapabilirsiniz. Ayrıca örgü modellerinde detaylandırma olarak da nakış ve işleme uygulamasını da vintage kazak & hırka modellerinde görmekteyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ