Yepyeni Üçgen Lif Modelleri

  • 20 Ocak 2016
  • 6.014 kez görüntülendi.

Örgü işleri yapan ve boş vakitlerini elindeki yünleri değerlendirerek geçiren bayanlar için bu yazımızda birbirinden güzel üçgen lif modelleri ve örneklerini paylaşacağız. Sizler de diğer örgü işlerinizden kalan artık yünleri değerlendirmek için üçgen lifler örebilirsiniz. Hatta bu lifleri çeyiz hazırlığı yapan sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Üçgen liflerin kullanımı oldukça rahattır ve bu lifleri elinizin içine geçirerek rahatça kullanabilirsiniz.

Üçgen lifler, en kolay lif örnekleri arasındadır. Bu liflerin örülüşü bir hayli basittir. Öncelikle tek veya iki ilmekle örgüye başlanır ve her sırada birer ya da ikişer ilmek arttırarak örmeye devam edilir. Sıralar çoğaldıkça üçgen şekli de ortaya çıkmaya başlar. İstediğiniz genişliğe geldikten sonra ise, ilmek sırasını bitirebilir ve lifinizin kenarlarını motiflerle süsleyebilirsiniz. Bunun için de tığ işi yapılan küçük çiçek motifleri tercih edebilirsiniz. Çeyizlik üçgen lif örecek olanların, lifin üstüne de çiçek ve kalp motifleri işleyebilirler.

Aşağıdaki galerimizde en güzel üçgen lif modelleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, banyonuzda kullanabileceğiniz veya evlilik hazırlığı yapan sevdiklerinize hediye edebileceğiniz üçgen lif örnekleri için fikir edinebilirsiniz.

Yeni ve kullanışlı lif örnekleri araştıran bayanlar, “Çeyizlik Lif Modelleri” başlıklı yazımızı da inceleyebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ