Tığ İşi Fular Modelleri ve Yapılışları

  • 06 Ekim 2015
  • 4.726 kez görüntülendi.

Tığ işi ile yapılan takı ve aksesuarlar, son yıllarda bayanların gözdesi haline gelmeye başlamıştır. Sizler de tığ işi fular modelleri ve buna benzer çeşitli tığ işi örnekleri kendi ellerinizle hazırlayarak gündelik hayatınızda kıyafetlerinizle kombin yapabilirsiniz. Bu fularları ofiste ve gece gezmelerinde de kullanabilirsiniz. Her biri çok şık ve yaratıcı süslemelere sahip olan tığ işi fularlara artık markalar da koleksiyonlarında yer vermektedir. Sürekli yenilenen fular modasının son popüler örnekleri olan tığ işi fularlar, aynı zamanda retro stile de uygun aksesuarlar olarak bayanlar arasında revaçta olan örneklerdir.

Tığ işi fularlar, kibar ve dikkat çekici aksesuarlardır. Bayanlar satın almış oldukları fularların kenarlarını kendi tığ işi oyalarıyla süsleyerek, bu fularları daha renkli ve gösterişli hale getirebilirler. Hatta etnik desenlere sahip olan fularlarınızın kenarlarını renkli tığ işi oyalarla süsleyerek, gündelik hayatınızda kullanabileceğiniz çok güzel fular modelleri ortaya çıkarabilirsiniz. Tığ işi fular örneklerinde genelde iri motifli oyalar tercih edilmektedir. Çiçek motifleri de revaçta olmaktadır. Sarmaşık, yaprak ve çiçek motiflerinin bir arada kullanıldığı tığ işi fular modelleri, şüphesiz en beğenilen örneklerdir. Eğer sade bir örnek arıyorsanız, yuvarlak halkalı tığ işi fular örnekleri de görülmeye değerdir. Fular kenarlarını süsleyeceğiniz tığ işi oyalar için renk seçiminde fularınızla aynı renk iplikte karar vermenizi öneririz. Tığ işi fularınızın oyalarıyla kumaşının aynı renk olması, kıyafetlerinizde kullanırken daha kolay kombin yapmanıza da olanak sağlar.

Tığ işi fular nasıl yapılır?

Fular yapımına öncelikle zincir ile başlıyoruz. Ardından trabzan yaparak ve zincir çekerek, ikili trabzanlar yapabilirsiniz. Aralarda birer boş kafes olan bu örnek, basit bir tığ işi fular yapılışı arayan bayanlar için son derece kolaydır.

Aşağıdaki galerimizde en güzel tığ işi fular örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, kendinize ve sevdiklerinize hazırlayabileceğiniz tığ işi fular modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ