Sakallı İpten Klozet Takımı Modelleri

  • 19 Eylül 2015
  • 4.819 kez görüntülendi.

Kirpi ip olarak da bilinen sakallı yün iplerle birbirinden farklı dekoratif örtü ve paspaslar örebilirsiniz. Bu yazımızda hamarat hanımların kolaylıkla örebileceği sakallı ipten klozet takımı modelleri ve yapılışlarına dair ipuçlarını paylaşacağız. Klozet kapağı, banyo paspası ve klozet paspası olarak üç farklı parça halinde örülen banyo takımları, her hanımın banyosuna çok yakışacak dekoratif örneklerdir. Çöp kutusunun çevresine de örebileceğiniz bu banyo takımlarını 3 veya 4 parça olarak hazır edebilirsiniz. Sakallı ipten örülen klozet takımlarını sizler de banyonuza sererek, banyonuza bahar havası getirebilirsiniz.

Sakallı ipten klozet takımları, şiş ile örgü tekniklerini az çok bilen veya başlangıç seviyesinde olan bayanların kolaylıkla örebicekleri örneklerdir. Basit haraşo tekniğini de kullanarak banyolarınız için hazırlayabileceğiniz sakallı ipten klozet takımlarında çiçek ve kalp motifli örnekler tercih edebilirsiniz. Sakallı yün ipliklerde sınırsız renk seçeneği mevcuttur. Banyonuzda hangi rengin hakim olmasını istiyorsanız, sizler de o renk sakallı iplikle klozet takımlarınızı hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Sakallı ipten klozet takımı nasıl örülür?

Sakallı ipten örgü klozet takımı yapılışı son derece kolay örgü tekniklerine sahiptir. Banyonuz için yeni bir klozet takımı yapmak istiyorsanız, sakallı ip rengine karar verdikten sonra sekiz numara şişle örgüye başlayabilirsiniz. Bu iplikler diğer yün ipliklere göre daha kalın olduğundan, küçük numara bir şişle örmekte zorluk çekerseniz. Banyo paspası için 60 ilmekle örgüye başlayabilirsiniz. Arttırma yapmadan haraşo tekniğiyle paspasınız dikdörtgen görünüme gelene kadar ördükten sonra, örgünüzü bitirebilirsiniz. Klozet önü paspası için öncelikle 40 ilmek atarak örneğe başlıyoruz. Bitişe yarım karış kala, orta kısımdan kare şeklinde ilmek keserek çıkıntı kısmını yapıyoruz. Klozet kapağı örtüsü için klozet kapağı ölçüsüne uygun şekilde ilmek sayısı atarak oval bir paspas görünümü veriyoruz ve bir kenarından klozetin arkasına bağlamak için kurdele dikiyoruz. Standart klozet kapağı örtülerinde 25 ilmekle başlanmaktadır. Klozet kapağını ördükten sonra kenarlarına lastik geçirerek de kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Aşağıdaki galerimizde en güzel sakallı ipten klozet takımı örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, banyonuz veya çeyizinize hazırlayabileceğiniz sakallı ipten klozet takımı modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ