Örgü Damacana Örtüsü Modelleri

  • 19 Ekim 2015
  • 3.957 kez görüntülendi.

El işleriyle mutfak aksesuarlarını süslemeyi hobi edinen bayanlar için bu yazımızda birbirinden farklı örgü damacana örtüsü modelleri paylaşacağız. Dekoratif bir mutfak dizaynı için mutfakta bulunan farklı eşyaları çok özel örgü işleri ile renklendirebilirsiniz. Su damacanaları için örülen kılıflar ise, evinde daha fazla zaman geçiren ev hanımlarının boş vakitlerini değerlendirebilmek amacıyla örebilecekleri dekoratif şıklık katan en güzel kılıflardır.

Damacana örtüleri, birbirinden özel örgü kılıflarla estetik bir hale getirilebilir. Bunun için öncelikle iplik seçimine karar vermelisiniz. Sakallı ipten örülen damacana örtüleri, daha renkli ve gösterişli örgü işlerinden hoşlanan bayanlara önerdiğimiz örneklerdir. Bunun yerine,  farklı yün iplikler de tercih ederek, su damacananız için daha özgün örnekler ortaya çıkarabilirsiniz. Evinize gelen misafirlerin de dikkatini çekecek bu çok şık damacana kılıflar, çamaşır makinesinde kolayca yıkanabilir ve uzun yıllar boyunca damacanalarınızı süslemek için kullanabilirsiniz. Hatta sevdiklerinize de rengarenk damacana örtüleri örerek takdim edebilir ve mutfaklarında sizlerden hoş bir anı olmasını sağlayabilirsiniz.

Mutfak dekorasyonunda ufak değişiklikler yapmak isteyen bayanlara önerdiğimiz, örgü damacana örtülerinde hayvan motifleri ve renkli çiçek motifleri kullanabilirsiniz. Motifli damacana örtülerinin yanı sıra, delikli örgü damacana örtüleri de su damacanalarına güzel bir estetik katmaktadır.

Aşağıdaki galerimizde en güzel örgü damacana örtüsü örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, mutfağınızda bulunan su damacanası süslemesi için hazırlayabileceğiniz damacana örtüsü modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ