Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri

  • 13 Eylül 2015
  • 5.039 kez görüntülendi.

Örgü bebek battaniyesi modelleri, hamile olduğunu öğrenen anne adaylarının bebekleri için hazırlayabilecekleri en şirin örgü işleridir. Bu battaniyeleri örmenin keyfi farklıdır. Bebeğinizin içinde sıcacık uyuyacağı örgü bebek battaniyeleri, bebeklerin rahat etmesi için büyük bir özenle hazırlanır. Bebek arabasının ve bebek pusetinin içerisine sermek için annelerin ördükleri bebek battaniyeleri, bebeğin konforunu da en iyi şekilde sağlar.

Örgü bebek battaniyeleri, son yıllarda çok modern motif ve desenlerle el becerisi olan annelerin beğenisine sunulmaktadır. Tığ işi veya şiş yardımıyla örebileceğiniz bebek battaniyelerinde sizler de el becerinizi konuşturarak çok özel örgü battaniyeler ortaya çıkarabilirsiniz. Bebeğinin cinsiyeti belli olan anne adayları, kız ve erkek bebekleri için farklı motiflerin yer aldığı örgü battaniye örnekleri arasından seçim yapabilirler. Kız bebekleri için hazırlayabileceğiniz örgü bebek battaniyelerinizde pembe ve mor tonları hakim olabilir ve çiçekli motifler tercih edebilirsiniz. Erkek bebeği için hazırlayabileceğiniz örgü bebek battaniyelerinde ise mavi ve yeşil renklerini tercih edebilir, gemi ve araba motifli örneklerden faydalanabilirsiniz. Bebeğinin cinsiyetini henüz bilmeyen anne adayları, beyaz renk veya krem renk el örgüsü bebek battaniyesi örmeye başlayarak, dünyaya gelecek bebekleri için ilk hazırlıklara başlayabilirler.

Örgü bebek battaniyesi yapılışı; seçtiğiniz örneklerin zorluk derecesine göre daha az veya daha çok vaktinizi alabilir. Eğer örgü işlerine fazla hakim değilseniz, bildiğiniz örgü teknikleri ile battaniyenizi kısa sürede şekillendirebilirsiniz. Renkli bir örgü bebek battaniyesi için kare örgü motiflerini seçtiğiniz tonlarda ipliklerle ördükten sonra bu parçaları sırayla birleştirin. Bu hazırlanan örgü karelerin bazılarına ayıcık ve buna benzer sevimli karakterler işleyebilirsiniz. Ortaya şahane bir rengarenk bebek battaniyesi çıkacaktır. Yine, tek sıra örgü tekniğiyle de bebek battaniyesine başlayabilirsiniz. Bebeğiniz için hazırladığınız örgü battaniyeniz bittikten sonra, kenarlarına farklı oyalar işleyebilirsiniz. Genelde anneanneler ve babaanneler torun müjdesi aldıktan sonra büyük bir hevesle ilk icraat olarak bebek battaniyesi örmeye başlarlar. Torununuz için bebek battaniyesi örecekseniz, sevimli ayıcık motiflerini işlemeyi de unutmayın.

Aşağıdaki galerimizde en güzel örgü bebek battaniyesi örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek; kendi bebeğiniz, torununuz veya dostlarınızın bebeklerine hazırlayacağınız örgü bebek battaniyesi modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ