Örgü Bayan Yelek Modelleri

  • 06 Şubat 2021
  • 428 kez görüntülendi.

Kış mevsiminin de başlangıç göstermesi ile dolabımızda yelek ve hırkalar yerini almış bulunmakta. El emeği göz nuru ürünleri göz önüne aldığımızda bizleri hem sıcacık dokusu ile sarı sarmalayan hem de geleneğimizin izlerini geçmişten geleceğe taşıyan örgüler yelek modellerimizde de yerini almış bulunmaktadır. Günümüzde gerek sosyal medya sayfaları gerekse örme örneklendirme sayfalarında binlerce model bulunmakta.

Çeşit ve model olarak da yelek modellerinin bir çok tekniği bulunduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar tığ aparatı ile örülen yelek modelleri olmuş olsa da şiş ve benzeri aparatlar ile de yelek örme işlemi yapılmaktadır. Bazı yelek modellerine baktığımızda gerçekten de el emeğinin ilmek ilmek yansıdığını ve oldukça zor modeller olduğunu söyleyebiliriz.

Birbirinden şık yelek modellerine göz attığımızda renk seçenekleri olarak da eskiye dair tek renk seçeneklerinden yana değil seçimlerimiz birbirinden renkli yelek modellerinden yana olmakta. Burgu burgu örmeler mi dersiniz, kabartmalı nohut modeli benzeri örgüler mi dersiniz ne ararsanız örme yelek modelleri arasında bulabilirsiniz. Tığ işi örme yelek modellerinde ise zikzak modelli yelek çokça görmeye alışık olduğumuz yelek modellerinden.

Bazen karşımıza öylesine güzel yelek modelleri çıkmakta ki hemen her elbise ve kombinde giymek istemekteyiz. Örgü örmeye yeni başladıysanız ve sadece bir kaç kolay örgü tekniği biliyorsanız ilk olarak düz bir yelek modeli tercih etmelisiniz. Bu hem örneğinizin ilk seferde yapılışı sonucunda güzel bir iş çıkarmış olmanız hem de örme işlemi sonucunda elinizin yatkınlığını görmeniz açısından olumlu bir adım olacaktır. Ayrıca sadece desenli olan modeller şık durmamaktadır. Düz olan bir yelek örgüsü sonucunda yeleğiniz üzerine işlemeler yaparak modelinizi güzelleştirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ