Mil Oyası Havlu Kenarı Modelleri

  • 19 Eylül 2015
  • 5.028 kez görüntülendi.

Bebek kıyafetleri ve kışlık kıyafetlerde tercih edilen örgü tekniklerinden biri olan mil oyaları, aynı zamanda havlu kenarı ve yazma kenarı süslemesi olarak da son yıllarda ilgi görmektedir. Bayanların çeyiz hazırlığı yaparken el emekleriyle hazırladıkları mil oyası havlu kenarı modelleri, renkli ve yazılı havluların kenarlarına çok yakışmaktadır. Sizler de çeyizlik ve evde kullanım amacıyla renkli ve desenli havlu modellerini en şık mil oyası örnekleriyle süsleyebilirsiniz.

Mil oyası havlu kenarları, iri motif ve çiçek desenlerinin ön plana çıktığı örneklerdir. Mil oyası tekniklerini öğrendikten sonra havlu kenarlarını bu oyarlarla süslemek çok keyifli olacaktır. Sizler de boş zamanlarınızı çeyizlik yapak değerlendiriyorsanız, yeni mil oyası örneklerini de havlu kenarları süslemelerinde kullanabilirsiniz. Yeni mil oyası örnekleri, görsel açıdan havlulara şıklık katan oya örnekleri olarak mutfak ve banyolarınıza da dekoratif bir şıklık katacaktır. Mutfak kapınızın üzerine sereceğiniz mil oyası havlu kenarı modelleri, evinize gelen misafirlerinizin de beğenisini kazanacaktır. Oldukça sabır isteyen bu el işi örneklerini renkli ipliklerle kendi zevkinize uygun hale getirebilirsiniz. Kat kat çiçek desenlerinin ön plana çıktığı mil oyalarıyla havlu kenarlarının yanı sıra el bezi ve misafir havlularını da işleyebilirsiniz. Mil ile yapılan havlu kenarı oya örnekleri, havlu içerisindeki renklerle uyumlu iplikler seçilerek örüldüğü takdirde, kesinlikle ortaya şahane havlu modelleri çıkacaktır.

Aşağıdaki galerimizde 2015 yılının en güzel mil oyası havlu kenarı örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek; evinize, çeyiz sandığınıza ve sevdiklerinize hediye olarak hazırlayabileceğiniz mil oyası havlu kenarı modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ