Mekik Oyası Havlu Kenarı Örnekleri

  • 13 Eylül 2015
  • 4.739 kez görüntülendi.

Mekik oyası havlu kenarı örnekleri; birbirinden renkli ve gösterişli havlularla misafirlerini ağırlamak isteyen ev hanımlarının el becerilerine güvenerek hazırladıkları mutfak ve banyo aksesuarlarıdır. Genelde banyo veya mutfak kapısının üzerine serilen bu havlular, adeta ev sahibi hanımın ne kadar marifetli ve becerikli olduğunu simgeler. Yine eve gelecek misafirler için de hazırda bekletilen havlulara daha bir özenilir ve kenarlarına mekik oyaları ile birbirinden şık motifler işlenir. Sizler de evlerinizde hamaratlığınızı sergilemeyi seviyorsanız, en güzel ve farklı mekik oyası havlu kenarı örneklerine bakarak, kendi havlularınızın kenar kısımlarını bu özel motiflerle süsleyebilirsiniz.

Mekik oyası havlu kenarları, en çok tercih edilen çeyizlik havlu kenarı örnekleridir. Bunun da nedeni,  parlak renk iplikler tercih edildiğinde oyaların daha belirgin olmasıdır. Mekik oyası tekniklerini bilen bayanların hiç zorlanmadan örebilecekleri bu havlu kenarı örnekleri; sünnet düğünlerinde yatak süslemesi ve konvoy arabaları için de tercih edilebilir. Mavi ve beyaz renk ipliklerle beğendiğiniz mekik oyalarını havlu kenarlarınıza uyarlayabilir ve kendi yaratıcılığınızı da katarak boncuk, kurdele ve diğer detaylarla beraber harika mekik oyalarına imza atabilirsiniz. El işlerine eliniz yatkınsa ve daha önce hiç mekik oyası örmeyi denemediyseniz, bu oya tekniğini çok kısa sürede pratiğe dökebileceğinize emin olabilirsiniz.

Tığ işi mekik oyası havlu kenarı örnekleri, banyo ve mutfağınızda görsel açıdan farklı bir şıklık katan el işleri olarak sevdiklerinize takdim edebileceğiniz hediyeliklerdir. Örneğin; yeni ev hediyesi olarak sevdiklerinize bu el emeği, kenarları mekik oyasıyla süslü havlu kenarlarından hediye olarak götürebilirsiniz. Yeni aldığınız çeyizlik havlularınızın kenarlarını süslemek için iri motifli mekik oyası örneklerini tercih edebilirsiniz. İplik rengi seçiminde ise, havlunuzun desenindeki tonlara uyum sağlamasına dikkat edin. Eğer düz beyaz bir havlu kenarına mekik oyası yapmayı planlıyorsanız, beyaz renk iplik yanına farklı bir ton da seçerek iki renkli bir oya örneği deneyebilirsiniz.

Aşağıdaki galerimizde en güzel mekik oyası havlu kenarı örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, evinize ve çeyiz sandığınıza hazırlayacağınız mekik oyası havlu kenarı modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ