Maraş İşi Salon Takımı Modelleri

  • 20 Eylül 2015
  • 6.206 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş yöresine ait çok özel kabartma ve tarihsel motiflerin yer aldığı Maraş işi salon takımı modelleri, salonunuzun havasını değiştirecek özel el işleridir. Sim sarma el işi olarak da bazı yörelerde adlandırılan Maraş işi nakış örnekleri, özellikle salon takımlarında tercih edilmekte olup, ahşap ev dekorasyonuna yakışan parçalardır. Ahşap bir yemek masası ve vitrininize serebileceğiniz bu salon takımlarının antika eşyalarınızla da uyum sağlayacağına emin olabilirsiniz.

Maraş işi salon takımları, tarihten günümüze uyarlanan en güzel ve değerli el zanaatları olarak ev dekorasyonunuza uyum sağlayacaktır. Daha önce sim sarma el işi tekniğini deneyen bayanlar, sabır gerektiren bu nakış örneklerini kendi salonları için hazır edebilirler. Çeyizlik ürünler arasında da dikkat çeken yöresel salon takımlarından biri olan Mardin işi örnekler, kadife kumaş üzerinde çok daha göz alıcı görünmektedir. Sizler de Mardin işi nakış işlerinizi kadife kumaş üzerine işleyerek şahane çeyizlik salon takımlarına sahip olabilirsiniz. Sehpa, masa ve konsol örtülerinizin üzerine işleyebileceğiniz bu nakış örneklerinde Rumi desenleri ve bahar dalı desenlerini tavsiye ederiz. Gümüş ve altın rengi simlerle işlenen nakış örnekleri en çok toprak tonu ve kemik rengi kumaşlar üzerine yakışmaktadır. Sim sarma tekniğiyle elde edilen Maraş dantelli salon takılarını sizler de salonlarınızı süsleyebilirsiniz. Sim sarma tekniğini bilmeyen hanımlar için bu yöresel salon takımları, çeyizlik ürün satan mağazaların birçoğunda mevcuttur.

Aşağıdaki galerimizde en güzel Maraş işi salon takımı örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, salonunuz ve çeyizinize hazırlayabileceğiniz Maraş işi salon takımı modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ