Kasnak İşi Peçetelik Modelleri ve Yapılışı

  • 14 Eylül 2015
  • 6.269 kez görüntülendi.

Kasnak işi peçetelik modelleri, salon dekorasyonunda hemen her detayın kendi el işiyle ortaya çıkarılmış olmasına önem veren bayanlara sunduğumuz en güzel el işi örnekleri arasındadır. Kasnak işi tekniği kullanılarak hazırlanan bu peçetelikler, salon takımlarıyla uyumlu hale getirilebilir ve peçetelik gibi diğer vitrin takımlarınızı da kasnak işi modeller arasından seçerek boş zamanlarınızı bu eğlenceli el işleriyle değerlendirebilirsiniz.

Kasnak işi peçetelikler, ilk bakışta her ne kadar yapılışı zor gibi gelse de, kasnak işi tekniklerine bir kere hakim olduktan sonra bu peçeteleri kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Modası hiç geçmeyen bu peçetelikler mutfak masanızda ve salon masanızın üzerinde şık bir dekor oluşturacaktır. İçerisinde desenli peçetelerinizi koyabileceğiniz ve misafirlerinizi ağırlarken kullanabileceğiniz bu peçetelikleri, aynı zamanda sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Boncuklu ve kurdeleli modellerin öne çıktığı kasnak işi peçeteliklerde çiçek motifleri gibi daha farklı süslemeler de kullanabilirsiniz. El işine merakınız varsa ve farklı el işi teknikleri denemek istiyorsanız, kasnak işi peçetelik yapılışını öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Bu el işi her ne kadar emek istese de, sonuç her zaman çok güzel olmaktadır.

Kasnak işi peçetelik nasıl yapılır?

Kasnak işi peçetelik yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler; polyester ip, çivili kasnak ve süslemelerdir. Eğer boncuklu bir kasnak işi peçetelik yapmak istiyorsanız; boncuklar ve beyaz boncuk tutkalına da ihtiyacınız olacaktır. Çivili kasnakla bu peçetelikleri hazırlamak daha kolaydır. Öncelikle kenarlarında çivi olan kasnağa ipi gerdirerek düğüm atmaya başlıyoruz ve karşılıklı şeritler yapıyoruz. Çivilerin üzerine ipi karşılıklı gerdikten sonra, ters taraftan aynı işlemi uyguluyoruz. Kenarlardan ipleri aşağı doğru bastırarak kasnağa temas etmesini sağlıyoruz. Tutkalla her kare birleşmişine boncukları yapıştırdıktan sonra, tutkalın soğumasını bekliyoruz. Süslemeleri yaptıktan sonra peçeteliğimizi kasnaktan çıkarabiliriz.

Aşağıdaki galerimizde en güzel kasnak işi peçetelik örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek; eviniz ve sevdiklerinize hediyelik olarak hazırlayacağınız kasnak işi peçetelik modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ