Kapşonlu Örgü Bayan Hırka Modelleri

  • 11 Kasım 2015
  • 6.721 kez görüntülendi.

Bahar ve kış aylarında bayanların sırtından hiç düşmeyen kapşonlu örgü hırka modelleri, her yıl farklı detaylarla yeniden trend olmaktadır. Geçen yıl salaş ve arkası daha uzun olan bol hırkalar modayken, bu yıl da delikli ve renkli ipten örülen yarasa kollu kapşonlu hırka örnekleri bayanların gardıroplarında yer almaya başladı. Sizler de örgü trendlerini yakından takip ediyor ve bu örgü işlerini kendi el emeğinizle hayata geçiriyorsanız, bu yıl da kendinize yepyeni kapşonlu hırkalar örebilirsiniz.

Kapşonlu örgü bayan hırkaları, çok zengin örnek çeşitliliğine sahiptir. Bu örnekler arasından beğendiklerinizi ve elinize yatkın olanları kendinize ve sevdiklerinize örebilirsiniz. Genç kızı olan anneler, kızları için salaş görünümlü kapşonlu örgü hırkalar örebilirler. Eminiz ki, kızınız bu hediyeye bayılacaktır. Aynı zamanda baharlık da kısa kollu ve delikli tığ işi kapşonlu hırkalar örerek, gündelik hayatınızda kullanabilirsiniz. Havaların serinlemeye başladığı sonbahar döneminde montlar kalın geldiğinden en iyi alternatif örgü hırkalar olmaktadır. Birkaç farklı hırka modeli örerek sizler de her güne farklı kombinler yapabilirsiniz. Kışlık kalın ipten örülen kapşonlu hırkalarda ise çift saç örgüsü modeli ve fıstık örneğini deneyebilirsiniz. Bu örnekler örgüden hırka modellerinde oldukça revaçtadır.

Kışlık örgü hazırlığına başlayan bayanlar, düz haraşo veya farklı şiş işi örgü teknikleri ile örülen hırka modellerine göz gezdirerek, en beğendikleri örnekleri örebilirler. Ev içerisinde ve gündelik hayatınızda kullanabileceğiniz bu hırkalara kendinizden de bir şeyler katabilirsiniz. Örneğin; örgü hırkanız bitince sıra dışı düğmelerle süsleyebilir ve ekstradan cep dikebilirsiniz. Aynı zamanda salaş hırka ören bayanlar püsküller ile bu hırkaya hareket katabilirler. Hatta kapşon ucuna ponpon dikerek ördüğünüz hırkayı daha sevimli hale getirebilirsiniz. Yaratıcılığınızı da kullanarak ortaya çıkaracağınız kapşonlu hırkalar dostlarınızın da beğenisini kazanacaktır. Tercihe göre uzun veya kısa kapşonlu hırkaları renkli veya düz renk yün iplikler ile hazırlayabilirsiniz.

Boş zamanlarında hırka örmeyi seven ve yeni bir hırka örneği arayan bayanlar, “salaş örgü hırka modelleri“ başlıklı yazımızı da inceleyebilirler.

Aşağıdaki galerimizde en güzel kapşonlu örgü bayan hırka modelleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, çeyizinize hazırlayabileceğiniz kapşonlu örgü hırka örnekleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ