Kanaviçe Pike Takımı Modelleri

  • 19 Eylül 2015
  • 10.138 kez görüntülendi.

Geçmişten günümüze çeyiz sandıkların en gözde el işlerinden biri olan kanaviçe pike takımı modelleri, günümüzde çok daha modern ve farklı tasarımlarla hanımların beğenisine sunulmaktadır. Kanaviçe tekniklerini bilen bayanların hazırlamış oldukları bu çeyizlik pike takımları modasını her daim devam ettirmektedir.  Nevresim takımı, çarşaf ve yastık kılıfları için hazırlanan bu çeyizlik ürünler, bahar ve yaz mevsimlerinde karyola üzerine serilir. Hanımların çeyizlerinden çıkararak karyolalarını süsledikleri kanaviçe pike takımları, aynı zamanda yatak odalarına dekoratif ve renkli bir hava katar. Özel kanaviçe işlemeleriyle hazırlanan bu kanaviçe pike takımı örneklerini pike kumaşı üzerine işlemek için birden fazla aşama gerekir. Öncelikle pike dantelleri hazır edilir ve kanaviçe örnekleri yapıldıktan sonra, pike takımı kumaşlarının üzerine dikiş makinesi ile işlenir.

Kanaviçe pike takımları, bayanların karyolalarında kullanmaya kıyamayacakları şıklıkta örneklere sahiptir. Genelde çiçek ve hayvan motiflerinin tercih edildiği bu yatak örtüsü takımları, hazır olarak da satılmaktadır. Ancak el emeği ile hazırlanan kanaviçe pike takımları makine işlemesi olan modellere kıyasla çok daha göz alıcı güzelliktedir. Geçmişten günümüze desenleri sürekli değişen kanaviçe pike takımları, renkli veya beyaz pikeler üzerine işlenebilir. Çeyizlik ürünlerde genelde pembe, beyaz ve mor renklerdeki dantelli kanaviçe pike takımlarına hanımlar ilgi göstermektedir. Eğer renkli bir pike takımı üzerine kanaviçe işlemesi yapmayı planlıyorsanız, beyaz renk ipliklerle dantel kısımlarını hazırlamanızı öneririz. Renkli kumaş üzerinde beyaz renk dantel her zaman da şık ve uyumlu olmaktadır. Boncuk, fiyonk, pul ve nakışları pike takımının dantellerini hazırlarken tercih edebilirsiniz. Simli ipliklerle dantelleri örerseniz, bu kanaviçe pike takımlarına bir bakan gözünü bir süre örneklerden alamayacaktır.

Çeyiz sandıklarının göz bebeği olan kanaviçe pike takımı yapılışı emek ve zaman ister. Üç dantel kenar süslemesi hazırlanarak öncelikle nevresim ve çarşaf örtüsü köşe kenarları süslenir. Yine, uzun ara dantellerle pike kumaşını boydan boya kanaviçe motifleriyle işleyebilirsiniz. Pike takımlarınızın dantel geçirilecek kısımlarına saten kumaşlar dikerseniz, bu el emeği dantel örnekleri çeyizinizin en nadide parçaları olacaktır.

Aşağıdaki galerimizde en güzel kanaviçe pike takımı örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, yatak odanıza ve çeyiz sandığınıza hazırlayacağınız kanaviçe pike takımı modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ