Kanaviçe Kolye Modelleri

  • 11 Eylül 2015
  • 7.802 kez görüntülendi.

Kanaviçe kolye modelleri, keten bez üzerine renkli ipliklerle ile dokuma sanatının en güzel örnekleridir.  Takı kullanmaya düşkün olan ve el işleri ile uğraşan bayanların kendi zevklerine uygun motifler ve renklerle hazırlayabilecekleri kanaviçe kolyeler, aynı zamanda küpe ve yüzüklerle birlikte bir takım olarak da elde hazırlanabilir. Kanaviçe sanatı ile işlenen kolye uçlarını yetenekli ellerinizle bambaşka bir şıklığa dönüştürebilirsiniz.

Kanaviçe kolye dokumayı bilen hanımlar, kanaviçe teknikleri ile işlenen kolye örneklerine bakarak kendi takılarını kolaylıkla yapabilirler ve sevdiklerine hediye edebilirler. İster hediyelik, isterseniz de kendiniz için hazırlayabileceğiniz bu kolyeler, kanaviçeye yeni başlayanlar için de güzel bir pratik olacaktır. Kanaviçe kolye örnekleri arasından bayanların en çok beğendikleri çiçek motifleri olmaktadır. Bunun yanı sıra; kendi isminizi veya isminizin baş harfini de kolyenize işleyebilirsiniz. Yine; yaprak, kalp, kuş, balık ve etnik motifleri de tercih edebilirsiniz. Kanaviçe kolye örneklerinde sınırsız alternatif mevcuttur. Malzemelerinizi hazır ettikten sonra, bu örneklere bakarak sizler de el emeği kanaviçe kolyelere sahip olun. Bu kolyeleri sevdiklerinize hediye ederseniz, sizlerden hoş bir hatıra kalmasını da sağlayabilirsiniz.

Kanaviçe kolye nasıl yapılır?

Kanaviçe kolye yapımı, malzemelerin hepsi elinizin altında olduktan sonra fazla zamanınızı almaz. Birkaç denemeden sonra sizler de ne kadar pratik bir şekilde bu kolyeleri hazır ettiğinizi göreceksiniz. İlk denemelerde beklediğiniz sonucu alamasanız da, birkaç deneme sonrası daha iyi işler ortaya çıkaracağınıza emin olabilirsiniz.

Kanaviçe kolye yapılışı için üç farklı alternatif kolye aparatı satılmaktadır. Bunlar; ahşap, delikli minyatür ve mini kasnak aparatlardır. İnternette hazır satılan kanaviçe kolye kitlerinden de tercih edebilirsiniz. Bu kitler içerisinde ihtiyacınız olan her şey mevcuttur. Bu kolye ucu aparatları arasından seçiminizi yaptıktan sonra; muline, iğne, zincir ve diğer takı malzemelerimizi hazır ediyoruz. Keten görünüme sahip muline kumaşı üzerine muline ipliği ile beğendiğiniz motifi işleyin ve arka kısmına metal desteğini yerleştirerek, kumaşı gerdirin ve dikin. Kolye ucuna bu hazırlayıp gerilen motifi yerleştirin. Kanaviçe kolyenizi güle güle kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki galerimizde değerli ziyaretçilerimiz için en güzel kanaviçe kolye örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, kendinize ve sevdiklerinize hazırlayacağınız kanaviçe kolye modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ