Kalpli Lif Modelleri ve Yapılışları

  • 19 Eylül 2015
  • 5.580 kez görüntülendi.

Aşk ve keyifle örebileceğiniz kalpli lif modelleri, sevgisini el işlerine yansıtmak isteyen bayanlara önerdiğimiz en güzel banyo ve duş aksesuarlarıdır. Kalp motifleri kullanılarak hazırlanan rengarenk lifler, çeyizlik olarak genç kızların da tercih edebileceği en güzel lif örnekleri arasındadır. Genelde tığ işi ile hazırlanan bu liflerde farklı kalp örnekleri mevcuttur. Sizler de aileniz için en güzel kalpli lif modellerini hazırlayabilir ve banyonuzda rengarenk liflere yer açabilirsiniz.

Kalpli lifler, tığ işi ile uğraşan bayanların diğer örgü işlerinden kalan ipleri değerlendirerek hazırlayabilecekleri lif örnekleridir. Bu lifleri örmesi de son derece basittir. İlmek arttırma ve azaltma tekniklerini bilen bayanlar, beğendikleri kalp örneklerini çok kısa sürede örebilirler. Çeyizlik kalpli liflerde kırmız ve pembe renkler kullanabilirsiniz. Üzerine nişanlınız ve kendinizin isimlerini de yazabileceğiniz kalp şeklindeki lif modellerinde çiçek motiflerine de yer verebilirsiniz. Aynı zamanda kalp desenli lif modelleri için nişanlınız ve sizin baş harflerinizi işleyebilirsiniz. Uzun kalpli lifler, kullanım kolaylığı bakımından önerdiğimiz lif modelleridir. Yine, dört tane kalp motifinin birleştirilerek hazırlandığı yonca kalpli lif örnekleri de daha rahat bir kullanım imkanı sunmaktadır. Bu lifleri kese şeklinde de örebilir ve sabunluk olarak kullanabilirsiniz. Bu liflerde sadece pembe veya kırmızı renk iplikler kullanmak zorunda değilsiniz. Yeşil, mavi, beyaz, turuncu gibi farklı renklerde de kalpli lifler örebilirsiniz.

Kalpli lif nasıl yapılır?

Tığ işi kalpli lif yapılışı için öncelikle ipliklerimizi hazır ediyoruz. Kalpli lif motiflerini tek sıra ilmekten arttırma yöntemiyle sıraları arttırdıktan sonra, üst oval kısımlarını arttırma ve azaltma teknikleriyle hazır ediyoruz. Kalp motifimiz hazır olunca, üç tane daha aynısından hazır ediyoruz. Elimizdeki dört adet kalp motifini sırayla kenarlarından tığ yardımıyla birleştiriyoruz. Eklemeleri yapınca, boş kalan orta kısmını küçük bir çiçek motifi örerek, süsleyebiliriz. Tek bir kalpten lif yapmak istiyorsanız, ilmek sayılarını fazla tutmalısınız. Kenarlarını da tığ işi çiçek oyalarıyla süsledikten ve asma yeri yaptıktan sonra, lifimiz kullanıma hazırdır.

Aşağıdaki galerimizde en güzel kalpli lif örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, kendinize ve sevdiklerinize hazırlayabileceğiniz kalpli lif modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ