İğne Oyası Yazma Kenarı Modelleri 2015

  • 12 Eylül 2015
  • 4.828 kez görüntülendi.

İğne oyası yazma kenarı modelleri, kapalı bayanların gündelik hayatlarında tercih ettikleri baş örtüsü süslemeleridir. İğne oyası tekniklerine hakim olan bayanların boş vakitlerini değerlendirmek için ördükleri yazma kenarlarında birbirinden güzel ve farklı örnekler mevcuttur. Her biri özel ve emek gerektiren bu el becerileri çeyiz sandıklarının da olmazsa olmazıdır.

İğne oyası yazma kenarları, geleneksel örgü işleri arasındadır. Anneanne ve babaannelerimizin çeyiz için annelerimize ördükleri yazma kenarları bir okuma olduğunda gün yüzüne çıkar ve bu hatıralar sandıklarda hiç eskimeden saklanır. Annelerimizin bizlere ördükleri iğne oyası yazma kenarları da bizler için her zaman çok değerlidir. Sizler de çocuklarınızın çeyiz sandıklarında sizlerden el emeği göz nuru hatıralar kalmasını istiyorsanız, en güzel iğne oyası yazma kenarı örnekleri arasından seçiminizi yapabilir ve bu örnekleri kolaylıkla örebilirsiniz. İğne oyası tekniklerine hakimseniz, mevcut olan çoğu iğne oyası yazma kenarı motifini kolaylıkla işleyebilirsiniz. Düğüm ve zürafa teknikleri neredeyse birçok iğne oyası yazma kenarı motifinde gerekli olmaktadır. Eğer daha önce hiç iğne oyası denemediyseniz, bu yazma kenarlarını örmekte zorluk çekebilirsiniz. Ancak birkaç denemeden sonra, el beceriniz de varsa pratiklik kazanabilirsiniz.

Rengarenk yazma modellerinin kenarlarını süsleyebileceğiniz iğne oyası örneklerini birkaç farklı renk iplikten hazırlayabilir ve göz alıcı güzellikte yazmalara sahip olabilirsiniz. En gösterişli iğne oyası örnekleri ile hazırlanan yazma kenarlarını sevdiklerinizin çeyizlerine de hediye edebilir ve sizlerden birer hatıra kalmasını sağlayabilirsiniz. Beyaz bir yazma kenarına iğne oyası yapmayı planlıyorsanız, tek renk veya iki renkli motifleri öneririz. İğne oyası yazma kenarlarında genelde çiçek motifleri tercih edilse de, yapraklı ve geometrik oyalar da son yıllarda bayanların ilgisini çekmeye başlamıştır.

Aşağıdaki galerimizde 2015 yılının en güzel iğne oyası yazma kenarı örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, kendinize veya sevdiklerinizin çeyizine hazırlayacağınız iğne oyası yazma kenarları için fikir edinebilirsiniz.

#gallery-73 {
margin: auto;
}
#gallery-73 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 25%;
}
#gallery-73 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-73 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ