İğne Oyası Küpe Modelleri ve Yapılışı

  • 10 Ekim 2015
  • 7.595 kez görüntülendi.

El işi küpe, kolye ve diğer aksesuarların takı sektöründe yeniden popülerlik kazanmasıyla beraber, iğne oyası küpe modelleri de tekrar hanımların gözde takıları arasında yerini almaya başladı. Gündelik hayatta altın ve gümüş gibi takılar yerine el işi takılar kullanmayı seven bayanlar, en yeni iğne oyası çiçek motiflerinin yer aldığı küpeleri diğer el işi takılarıyla yeniden kombin yapmaya başlayabilirler. İğne oyası takı modasında yükselişe geçen küpe modelleri, her yaş bayanın kullanabileceği şıklıkta aksesuarlardır. Sizler de kendi el emeğinizle hazırladığınız veya satın aldığınız iğne oyası küpeleri, gündelik hayatınızda severek kullanabilirsiniz.

İğne oyası küpeler, bohem ve retro stile en çok yakışan takılar arasındadır. Etnik kıyafet kombinleriyle de çok yakışan bu küpelerde çiçek motifleri daha yaygın kullanılmaktadır. Farklı kır çiçekleri örneklerinin yer aldığı birbirinden değişik iğne oyası küpeler, el işi takılar yapmayı seven bayanlara önerdiğimiz yeni trendlerdir. Sizler de kendinize ve sevdiklerinize birbirinden güzel iğne oyası küpeler hazırlayabilirsiniz. Üstelik bu küpeleri hazırlamak düşük bir maliyete sahiptir. Aile ekonomisine katkıda bulunmak isteyen bayanlar, el emekleriyle hazırladıkları iğne oyası küpe ve diğer takıları satışa çıkarabilirler ve bu sayede ek gelir elde edebilirler.

Kendiniz için bir çift iğne oyası küpe yapmak istiyorsanız, ipek ve floş ipliklerin yanı sıra boncuklar da kullanabilirsiniz. Bu küpeleri oluşturmak için farklı renk iplikler tercih ederseniz, ortaya şahane iğne oyası küpe modelleri çıkacaktır.

İğne oyası küpe nasıl yapılır?

Daha önce iğne oyası ile uğraşmış olan bayanlar, iğne oyası küpe yapılışı esnasında çok keyif alacaklardır. İğne oyasının temel tekniklerine sahip olmanız, bu küpeleri hazırlamak için yeterlidir. Gereken malzemeler; iplik, küpe aparatları ve tercihe göre renkli boncuklardır. İpliği parmağınıza doladıktan sonra, zürafa örün. 6 tane zürafa ördükten sonra, zürafa sayılarını arttırın ve örneğe bakarak azalması gereken yerlerde zürafaları azaltın. Seçtiğiniz örneğe bakarak, küpe ucu için oyanızı hazırladıktan sonra, sıra bu oyayı küpe aparatına geçirmeye gelir. Çiçeğin en uç kısmından küpe aparatına oyayı geçirin. İğne oyası küpeniz kullanıma hazırdır.

El işi takı ve aksesuarlar kullanmayı ve hazırlamayı seven bayanlar, “iğne oyası çiçek yapımı” başlıklı yazımızı da inceleyebilirler.

Aşağıdaki galerimizde en güzel iğne oyası küpe örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, kendinize ve sevdiklerinize hazırlayabileceğiniz takılardan biri olan iğne oyası küpe modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ