İğne Oyası Fular Modelleri ve Yapılışları

  • 20 Eylül 2015
  • 5.684 kez görüntülendi.

İğne oyası, son yıllarda bayanların takı ve aksesuar süslemelerinde sıklıkla tercih ettikleri oya örneklerinin başında gelmektedir. En yeni iğne oyası fular modelleri, entelektüel ve bohem bir stili benimseyen bayanların gündelik hayatta kullanabilecekleri şıklıkta aksesuarlar olarak iğne oyası bilen bayanların denemesini tavsiye ettiğimiz örneklerdir. İğne oyası yazma ve tülbent kenarı işleyen bayanlar için yeni bir fular kenarına iğne oyası motifleri işlemek çok keyifli bir aktivite olacaktır. Özellikle ipek ve saten kumaştan fular modellerinin kenarlarında çok zarif ve şık görünen fularlar, gündelik hayatınızda sizlere ekstra bir şıklık katan aksesuarlar olarak hiç boynunuzdan çıkarmak istemeyeceğiniz güzellikteki el işi örnekleridir. Pamuk ve keten kumaştan fular kenarlarını da bu şık iğne oyası motiflerle süsleyebilir ve aksesuarlarınızı kendi ellerinizle tasarlayabilirsiniz.

İğne oyası fularlar, çok farklı iğne oyası teknikleri kullanılarak hazır edebileceğiniz aksesuarlar olarak son yılların trendleri arasındadır. Özellikle 2015 yılında retro stil kombinlerin popüler olmasıyla beraber, etnik bir hava katan iğne oyası fular kenarları süslemelerini sıkça görmeye başladık. Yaz ve bahar aylarında kullanabileceğiniz iğne oyası fularlarınızı, geniş yakalı bluz ve gömleklerle kombin yapabilirsiniz. Aynı zamanda, bu fular oyalarını boncuk, pul veya diğer aksesuarlarla süsleyerek size özel bir fular kenarı tasarımı oluşturabilirsiniz.

İğne oyası fular nasıl yapılır?

Fular kumaşını satın aldıktan sonra, masırlarınızın rengini seçerek iğne oyası fular yapılışı için malzemelerimizi hazır hale getirebiliriz. Bunun için öncelikle fularımızın kenarına bir sıra zürafa örneği geçiyoruz. Ardından bir sıra piramit örneği iğne oyası örüp ve diğer iplikle üç sıra zürafa motifini yeniden yapıyoruz. Üzerine arttırma zincirler işleyerek, motifimizi şekillendirmeye başlıyoruz. Başka bir renkle yeniden zürafa yaparak önceki zürafayla birleştiriyoruz ve arttırmalı şekilde yapılan üçgen iğne oyalarının kenarlarına bir sıra farklı renk masırla zürafa örüyoruz. Birleştirdiğimiz iki üçgen motifinin üzerine yeniden aynı teknikleri uygulayarak dört üçgen iğne oyası daha yapıyoruz. İkinci sıradaki dört üçgenimizi de birleştirince ortaya şahane bir iğne oyası motifi çıkıyor. Bu oyamızın üzerine iki katı oranda yine üçgenler yaparak motifimizi genişletebiliriz. İri iğne oyası motifleri, fular kenarlarına her zaman daha çok yakışmaktadır. Bu iğne oyası motiflerini isteğinize göre seyrek sıralar veya sık sıralar şeklinde de fular kenarına işleyebilirsiniz.

Aşağıdaki galerimizde en güzel iğne oyası fular örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, kendinize ve sevdiklerinize hazırlayabileceğiniz iğne oyası fular modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ