Hasır Kapı Süsleri

  • 02 Şubat 2021
  • 266 kez görüntülendi.

Son zamanların trendi olan hasır ipler dekorasyon alanında bir çok tasarımda karşımıza çıkmakta. Bir hasır ip ile supla yapılabilir. Kavanoz yardımıyla vazo yapılabilir. Saksılara süsleme yapılabilir, kapı süsü bile yapılabilir. Peki nasıl ip uçları ile sizlere nasıl kapı süsü tasarlayabileceğinizden bahsedelim. Günümüz teknolojisinde tasarlanan ipler ve malzemeler ile bir çok alanda çok kolay bir şekilde çok da eğlenceli şekilde istediğimiz her şeyi tasarlayabilmemiz mümkün.

Kapı süsü içi gerekli olan malzemeler jüt kordon ip veya hasır ip. Karton, süsleme yapmak istediğiniz çiçek veya pampas tarzı herhangi bir yapay çiçek malzemesi. Yapıştırıcı olarak da silikon kullanabilirsiniz. Kapı süsü tasarlarken ilk olarak kaç cm olarak bir kapı süsü tasarlayacağınızı belirlemelisiniz. Bu noktada ortalama olarak 28 cm – 30 cm aralığında kapı süsü tasarlanabilmekte.

Ortalama olarak ölçü takıntısı olan biri iseniz kapı süsünüzün kartonunu bir tencere kapağı yardımıyla çizebilirsiniz. Orta kısmını ise bir kase yardımıyla çizerek çıkarabilirsiniz. Yapıştırma kısmıyla kapı süsünün devamını tasarlayarak orta kısımdan yapıştırarak halatın ucunu tutturup sararak işleme devam ediyoruz. Sıcak veya soğuk silikon kullanarak yapıştırma işlemini devam ettiriniz. Sara sara sona doğru ilerleyelim.

Sarmış olduğumuz sıralamayı takip edip üst kısımda da bir tutma kulpu benzeri alan oluşturup askı alanını oluşturalım. Daha sonrasında elimizde olan malzemeler ile kapı süsümüzü tamamen isteğe bağlı süsleyelim.

Eğer standart tarzda bir kapı süsü istemezseniz örgü modellerinden de kapı süsü oluşturabilirsiniz. Yeter ki elinizde hasır ipiniz olsun. Sadece karton üzerinde sınırlı kalmadan hasır ipi örerek de kapı süsünüzü tasarlayabilirsiniz. Yine bu noktada süslemeler ile son derece şık bir kapı süsünüz olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ