En Yeni Fiyonklu İğne Oyası Modelleri

  • 19 Ekim 2015
  • 8.624 kez görüntülendi.

En çekici ve şık iğne oyası örnekleri arasında sayabileceğimiz fiyonklu iğne oyası modelleri, başörtüsü ve havlu kenarı süslemelerinde sıklıkla tercih edilmektedir. İğne oyası tekniklerine hakim olan her bayan, kısa sürede fiyonk yapma tekniğini de kavrayabilir. İğne oyası fiyonk yapmak son derece kolaydır. Önemli olan iplik rengi ve model seçimidir. Sizler de çeyizlik veya gündelik kullanım için havlu veya başörtüsü kenarlarını bu göze hitap eden iğne oyası örnekleriyle süsleyebilirsiniz.

Fiyonklu iğne oyaları; çiçek motifli örneklerden sıkılan bayanlar için yeni alternatiflerdir. Sizler de çiçek motifleri yerine daha farklı iğne oyası örnekleri arayışındaysanız, fiyonklu örneklere bakmanızı tavsiye ederiz. Genellikle iki veya üç fiyonk modelinin sıralı şekilde örülmesi ile oluşturulan kenar süslemelerinde, kelebek ve fiyonk motifleri bir arada da olabilmektedir. Hatta birçok fiyonklu iğne oyasının kelebeği andıran motifler olduğunu söyleyebiliriz.

İki renkli örebileceğiniz fiyonklu iğne oyası kenar süslemelerini; yemeni, yazma, tülbent, havlu veya kolye gibi aksesuarlarınızı süslemek için tercih edebilirsiniz. İğne oyalarının kullanım alanı bir hayli geniştir. Aynı zamanda her yöreye göre de örneklerde ufak değişiklikler olmaktadır. Örneğin; Rize işi fiyonklu iğne oyalarında renkler daha baskındır ve çiçek tomurcuğu motiflerine de yer verilir. Gönen işi fiyonklu iğne oyaları ise, daha büyük motiflerden oluşur ve daha ağır el işçiliği gerektirir. Sizler de bu örneklerde canlı renklere ağırlık verirseniz ve daha belirgin motifler kullanırsanız, çeyizinizde çok daha şık el işleri olacaktır. Bayanların beğenisini kazanan bu iğne oyası örnekleri ile çok güzel küpe ve şal kenarı süslemeleri de yapabilirsiniz. Ancak iğne oyası yapmayı henüz yeni öğrenmeye başlayan bayanlara, öncelikle basit fiyonk örneklerinden başlamalarını öneriyoruz.

İğne oyası ile farklı örnekler denemeyi seven bayanlar, “iğne oyası küpe modelleri ve yapılışı” başlıklı yazımızı da inceleyebilirler.

Aşağıdaki galerimizde en güzel fiyonklu iğne oyası örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, kendinize ve sevdiklerinize hazırlayabileceğiniz çeyizlik iğne oyası fiyonk modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ