En Şık Halkalı Havlu Kenarı Örnekleri

  • 22 Kasım 2015
  • 7.708 kez görüntülendi.

Yeni çeyiz hazırlığına başlayan genç kızlar veya örgü işleriyle ev bütçesine katkı sağlayan ev hanımları, en şık halkalı havlu kenarı örnekleri ile mevcut el işlerine yepyeni modeller ekleyebilirler. Genellikle ev hanımları arasında yeni satın alınan havluların kenarlarını süslemek yaygın bir alışkanlıktır. Evinin daha güzel görünmesini isteyen bayanlar, evin her odası için farklı örgü işleri hazırlar. Mutfaklarda ise genellikle havlu kenarı, perde ve masa örtüsü için örgü işleri yapılır. Bir bayanın kendisini becerikli göstermesinin en iyi yollarından biri de mutfak ve salonlarında el emeği ile hazırlanan dantel ve süslemelere yer vermesidir. Sizler de evinizde kendi el emeğinizle hazırlamış olduğunuz el işlerini kullanmaktan keyif alıyorsanız, yeni havlu kenarlarınızı birbirinden şık halkalı oyalar ile süsleyebilirsiniz.

Halkalı havlu  kenarları, banyo ve mutfak havluları için farklı oya alternatiflerine sahiptir. Sizler de zengin örneklerin yer aldığı halkalı havlu kenarı süslemeleri arasından en beğendiğinizi kendi havlularınıza işleyebilirsiniz. Bu havlular diğer havlu kenarı örneklerine kıyasla çok daha gösterişli ve ihtişamlı bir görünüme sahiptir. Aynı zamanda, verilen emek de ortadadır. Daha önce halkalı oya ören bayanlar için yeni beğendikleri halkalı havlu kenarı süslemelerini örmek pek zahmetli olmayabilir. Ancak hiç halkalı oya örmeyi denemediyseniz, öncesinde elinizin yatkınlık kazanması için birkaç pratik yapabilirsiniz. Yuvarlak halkalı havlu kenarlarında bayanlar tarafından genellikle beyaz renk iplikler tercih edilir. Bu örneklerde halkalarla çiçek ve kalp gibi motifler ortaya çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda, tığ işi halkalı havlu kenarı örneklerinde de dantel işlemelerle havlularınızı daha bir şık hale getirebilirsiniz. Bu örneklerin nasıl yapıldığına hakim olduktan sonra yeni havlularınıza bu halkaları işlemek sizlere çok eğlenceli gelebilir. Eğer havlunuzun üzerinde renksiz desenler mevcutsa, bu desenlerin üzerine de halkalar yerleştirerek havlu üzerinde fazla belirgin olmayan deseni ortaya çıkarabilirsiniz.

Çeyizlik veya kendi evinizde kullanmak için havlu kenarlarınıza farklı oya örnekleri arıyorsanız, “boncuklu havlu kenarı örnekleri” başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki galerimizde en güzel ve şık halkalı havlu kenarı örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, çeyizinize veya sevdiklerinize hazırlayabileceğiniz halkalı havlu kenarı modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ