En Güzel Örgü Lizöz Modelleri

  • 16 Ekim 2015
  • 4.238 kez görüntülendi.

Bebeğini dünyaya getiren loğusa bayanların ev içerisinde giydikleri örgü lizöz modelleri, kullanışı çok rahat olan kıyafetlerdir. Hırka benzeri olan bu lizözler, genellikle çeyiz sandığında hazır olarak bulunur ve bebeğini kucağına alan anneler bu lizözlerle rahat ederler. Özellikle bahar ve kış aylarında loğusa bayanların tercih etmiş oldukları lizöz modelleri, klasik bir görünüme sahiptir.

Hamile ve loğusa bayanlar için örülen lizözler, bir yandan annelerin bebeklerini daha kolay emzirmesine yardımcı olan kıyafetler olarak kullanılırken, bir yandan da rahat etmelerini sağlar. Örgü lizözler, önü düğmesiz ve genellikle önünde kurdele bulunan örgü işleri olarak çok tercih edilmektedir. Genellikle örümcek ağı motifiyle örülen bu örgü işleri, püsküller ve farklı süslemelerle daha güzel hale getirilebilir. Yeni doğum yapan bayanlara kullanım kolaylığı sağlayan lizözlerde basit örgü teknikleri tercih edilir. Bu sayede sizler de kısa sürede bu el işlerini tamamlayabilirsiniz.

Örgü lizöz örneklerinde kısa kollu, yarım kollu ve uzun kollu gibi mevsimlik farklı modeller arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Kol kısımları ve beden kısmı geniş örülen bu kıyafetlerde beyaz, mavi ve pembe renk yün iplik kullanımı ağırlıktadır. İki veya daha fazla renkte ipliklerle de renkli lizözler örebilirsiniz. Delikli lizöz örneklerini büyük numara şişlerle örebilirsiniz. Yine yaka kısmını farklı şekillerde tamamlayabilirsiniz.

Aşağıdaki galerimizde en güzel örgü lizöz örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, loğusa ve hamile bayanlar için hazırlayabileceğiniz örgü lizöz modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ