En Güzel Mutfak Dantel Örnekleri

  • 21 Eylül 2015
  • 7.329 kez görüntülendi.

Klasik dantel örnekleriyle mutfaklarını süslemek isteyen bayanlar, en güzel mutfak dantelleri örnekleri arasından beğendikleri modelleri kendi el emekleriyle hazırlayabilirler. Dantelin şıklığı ile sizler de mutfaklarınızı süslemek istiyorsanız; mutfağınızın çeşitli alanlarına serebileceğiniz mutfak dantel örnekleriyle mutfağınıza değer katabilirsiniz. Mutfak masası örtüsü, damacana ve şişe örtüleri, fiskos, mendil, mutfak perdesi, buzdolabı örtüsü, mutfak önlüğü ve peçeteliklerinizi süsleyebileceğiniz çok şık dantel mutfak örnekleri mevcuttur.

Mutfak dantelleri, geçmişten günümüze çeyizler için örülen ve bayanların mutfaklarında kullanmaktan vazgeçmedikleri dekoratif el işleridir. Büyük bir çaba gerektiren mutfak dantel örnekleri, mutfak dekoruna vintage tasarım şıklığı katmaktadır. Evinin çeşitli alanlarında dantellerini sergilemekten keyif duyan bayanlar için her yıl yepyeni dantel örnekleri çıkıyor. Mutfaklar için örülen dantellerde genellikle meyve motifleri hakim olmaktadır. Çeşitli mutfak eşyalarının da dantel motifine yansıtılmasıyla, sizler de mutfağınızın dekoruyla uyum sağlayacak şahane dantel örnekleri örebilirsiniz.

Geçmişten günümüze modası hiç eskimeyen dantel mutfak örnekleri, son yıllarda modern motiflerle yeniden hanımların ilgisini çekmeye başladı. Saten kumaş kenarlarına ekleyeceğiniz dantellerle mutfağınızda sizler de daha modern dantel örneklerine yer açabilirsiniz. Mutfak takımlarınızda dantel detayı olması, mutfağınıza daha çok yakışacak ve daha kullanışlı olacaktır. Kumaş kenarına dantel işlemesi yapılarak oluşturulan mutfak takımlarını yıkayıp, tekrar kullanmak daha az zahmet gerektirir. Yine, dantel tabak ve bardak altılığı gibi küçük dekoratif örtüleriniz de mutfağınıza giren misafirlerinin ilk dikkatini çeken örnekler olacaktır. Mutfak rafları için renkli dantel örnekler tercih edebilirsiniz. Mutfak masası ve mutfak perdenizi dantel örnekler arasından seçim yaparak kendiniz el emeğinizle örmeyi düşünüyorsanız, saçaklı ve püsküllü süslemeler de yapmanızı tavsiye ederiz. Vintage mutfak dekorasyonlarının vazgeçilmezleri dantel mutfak örnekleri, renkli ipliklerden hazırlanabilir. Hatta mutfağınızda kullandığınız dantel takımlarını rengarenk ipliklerle hazırlayarak, mutfağınıza enerji katabilirsiniz.

Aşağıdaki galerimizde en güzel ve en yeni mutfak dantel örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek; mutfağınız ya da çeyiz sandığınıza hazırlayabileceğiniz mutfak dantel modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ