En Güzel Motifli Lif Örnekleri

  • 12 Kasım 2015
  • 7.893 kez görüntülendi.

Eskiyen liflerinizin yerine yepyeni banyo lifleri örmeyi düşünüyorsanız, motifli lif örnekleri arasından en çok beğendiğiniz modeli kendinize ve aile bireylerine örebilirsiniz. Çocuklarınız için sevimli hayvan motifli lifler örebileceğiniz gibi, kendinize kalpli ve çiçek motifli lifler tercih edebilirsiniz. Eşiniz içinse onun zevkine hitap eden en güzel motifli liflerden örebilirsiniz. Aynı zamanda, çeyiz hazırlığı yapan genç kızlar da simli ipten kalp motifli ve gelin damat motifli lifleri örerek, çeyiz sandıklarına koyabilirler.

Motifli lifler, hamarat bayanların ellerinde şekillenerek birbirinden farklı örneklerle sergileniyor. Sizler de kendi yaratıcılığınızı kullanarak yepyeni lif motifleri ortaya çıkarabilirsiniz. Hatta örnek motifli liflerden esinlenerek kendiniz için çok daha güzel lifler hazırlayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi, lif örmek çok basit bir el işidir. Genellikle örgü örmeyi seven ev hanımları kalan iplikleri lif örerek değerlendirirler. Sizlerin de evinizde fazladan yün iplik varsa, bu iplikleri kullanarak rengarenk motifli liflere sahip olabilirsiniz. Kalan ipliklerinizle sevdiklerinize de çok güzel lifler örebilirsiniz. Örneğin; gül motifli liflerin yapılışı son derece kolaydır ve göze hitap etmektedir. Yine yıldız ve nazar boncuğu motifli lifler de bayanların en beğendikleri örnekler arasındadır. Elinizde bulunan renkli ipliklerle motifli sabunluk şeklinde lifler de örmeyi deneyebilirsiniz.

Lif örneği bakarken, tığ işi veya şiş işi olup olmadığına dikkat etmenizi öneriyoruz. Eliniz hangisine yatkınsa o örnekleri tercih ederek, kısa sürede liflerinizi bitirebilirsiniz. Tığ işi motifli lifler de son derece güzel görünmektedir. Eğer şiş yerine sizler de tığ kullanmayı tercih ediyorsanız, yine şahane lifler ortaya çıkarabilirsiniz. Aynı şekilde, kasnak işi veya Tunus işi motifli liflerin yapılışı da biraz farklılık göstermektedir. En güzel motifli banyo lifleri ise, birkaç renkte iplik kullanılarak yapılan rengarenk modellerdir. Aile bütçesine katkıda bulunmak ve evden para kazanmak isteyen bayanlar, yepyeni ve farklı motiflerde lifler örerek, ev gezmelerinde veya internetten satabilirler.

Yepyeni lifler örmeyi seven bayanlar, “çiçekli lif modelleri ve yapılışları” başlıklı yazımızı da inceleyebilirler.

Aşağıdaki galerimizde en güzel motifli lif örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, kendinize ve sevdiklerinize hazırlayabileceğiniz motifli lif modelleri için fikir edinebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ