En Güzel Dantel Fiskos Modelleri

  • 04 Ekim 2015
  • 3.904 kez görüntülendi.

Ev dekorasyonunda dantel örtülere yer veren hanımların vazgeçilmezi olan dekoratif örneklerden biri, dantel fiskos modelleri olmaktadır. Her bayanın el emeği ile örmeyi tercih ettiği bu fiskos örtülerinde çok fazla motif ve oya alternatifi mevcuttur. Bu fiskos örneklerinde genelde oval ve kare desenler tercih edilmektedir. Özellikle halkalı dantel fiskos modelleri en çok beğenilenler arasındadır. Bu fiskos örnekleri ahşap salon sehpalarının üzerine de yakışmaktadır. Özellikle krem renk ipliklerle örülen fiskos örtüleri, ahşap ve antika ev dekorasyonuna en çok yakışan dantel örnekler arasındadır.

Dantel fiskos örtüleri, bayanların ellerinde şekillenerek her yıl farklı örneklerle karşımıza çıkıyor. Hazır olarak da satılan bu çeyizlik ürünler arasından örnek beğenerek örebileceğiniz fiskos örtülerinde basit motifler de mevcuttur. Yine ağır işçilik gerektiren dantel fiskos örnekleri, çeyiz hazırlığı yapan ve el işine eli fazlasıyla yatkın olan hamarat hanımların tercih ettikleri örneklerdir. Dantel elişi fiskos örtüsü modelleri,  genelde tek başına kullanılmamaktadır. Altına saten bir fiskos örtüsü serildikten sonra, bu örtünün üzerine serilen dantel fiskos örtüleri, motiflerin daha belirgin görünmesini sağlar. O nedenle, dantel fiskos örtüsü örmeye başlamadan önce, altına sereceğiniz kumaşın rengine de karar vermeniz önemli bir detaydır.

Her çeyiz sandığında mutlaka olan dantel fiskos modellerinin modası hiçbir zaman geçmemektedir. Ev hanımlarının salon dekorasyonunda tercih ettikleri bu fiskos örtüleri genellikle dantel salon takımlarıyla bir örnek motiflerde örülür. Sizler de çeyizlik fiskos örtüsü örmeden önce hazırlamış olduğunuz dantel salon takımlarının motiflerine benzer örnekler arasından seçim yapabilirsiniz. Salonunuzdaki dantel örtülerinin bir örnek olması, salonunuzda uyumlu bir dekorasyon elde etmenizi de sağlar. Çoğunlukla kanepe aralarına yerleştirilen fiskosların üzerine serilen dantel örtülerle gelen misafirlerinize hamaratlığınızı sergileyebilirsiniz.

Dantel el işleriyle ilgilenen hanımlar, “dantel sehpa örtüsü modelleri” başlıklı yazımızı da inceleyebilirler.

Aşağıdaki galerimizde en güzel dantel fiskos örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, kendinize ve sevdiklerinize hazırlayabileceğiniz dantel fiskos modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ