Delikli Şiş Örgü Modelleri

  • 18 Eylül 2015
  • 5.419 kez görüntülendi.

Sonbahar ve kış ayları için bayanların tercih ettiği örgü işlerinden bir olan delikli şiş örgü modelleri ile birbirinden güzel kıyafet ve aksesuarlar tasarlayabilirsiniz. Tunik, hırka, şal ve kazak gibi kışlık giysilerini kendi ören bayanlar, farklı örneklerden biri olan delikli şiş örgü tekniklerini deneyerek kendilerine çok şık üstler hazır edebilirler. Şiş örgü tekniklerine az çok hakim olan bayanlar, delikli örneklere göz gezdirdiklerinde yapılışını kolayca kavrayabilirler. Düz örgü tekniklerine göre daha hızlı ve kısa sürede biten delikli şiş örgü örnekleri ile çocuğunuz ve kendiniz için çok güzel kıyafetler hazırlayabilirsiniz.

Şişle delikli örgü modelleri arasında en çok beğenilenler, bal peteği ve ajur file örnekleridir. Yelek modellerinde bayanların sıkça tercih ettiği delikli şiş örgü örnekleriyle mevsimlik triko ve tunikler de örebilirsiniz. File örgü modeli de delikli örgü tekniklerinden biridir. File örgüyle örülen kazak ve hırkalar gündelik kullanım için son derece idealdir. Yine, bere ve atkılarınızda da delikli şiş örgü modellerini kullanabilirsiniz. Delikli saç örgüsü modeli ise, bebek kazak ve hırkalarında tercih edilebilir. Şiş ile oklava işi bir diğer beğenilen delikli örgü örneğidir.

Delikli şiş örgü nasıl yapılır?

Örgü işlerinde yeni olan bayanlar için basit delikli şiş örgü yapılışı hakkında bilgi vereceğiz. Bir sıra düz ilmek attıktan sonra, dört sıra haraşo örün. Ardından her ilmek alımının ardından ipi şişe iki kere dolayın ve diğer ilmeği alın. Bir düz ilmek ve iki ip dolama tekniği ile bir sırayı bitirdikten sonra, diğer sıraya geçince her sırada dolamış olduğunuz iplikleri salın. Tekrar dört sıra haraşo örün ve dördüncü sıra bitince her sırada ipi iki defa şişe dolayın. Bu şekilde delikli şiş örgümüz kısa sürede ilerleyecek ve ortaya çok şık bir motif çıkacaktır. Deliklerin küçük olması için ipi her sırada birer defa da şişe dolayabilirsiniz.

Aşağıdaki galerimizde en güzel delikli şiş örgü örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, kendinize ve sevdiklerinize hazırlayacağınız delikli şiş örgü modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ