Dantelli Tasarımlar

  • 21 Ocak 2021
  • 401 kez görüntülendi.

Dantel kullanımını hemen her eşyamızla kombinleyebiliriz. Yüzyıllardır süregelen geleneklerimize bağlı olarak söylemeliyiz ki dantel kullanımı belirli bir çizgiden çıkmaz demeyin. Elinizde bulunan danteller ile sadece dekoratif olarak bir yere örtmek için değil farklı farklı alanlarda dekoratif tasarımlar oluşturmak için kullanabilirsiniz. Gel gelgelelim dantel kullanımlarına.

İnce dantelli örgü modellerinden bir takı askılığı tasarlayabilirsiniz. Takı askılığı oluşturmak için bir tane kasnak ayarlayınız. Kasnak üzerine eklenecek ince dantel ile takı askılığınızı yapıştırıp takılarınızı asmak için kullanabilirsiniz.

Dantel tasarımlı kolyeler. Yaşayan kolyelerden sonra ikinci popülaritesi olan dantel tasarımlı kolyeler boynunuzda oldukça şık durmakta. Tek yapmanız gereken etamin çerçeveli kolyelik temin ederek danteli çerçeveye ekleyip takınızı oluşturabilirsiniz.

Dantelli duvar panoları. Farklı farklı dantellerden oluşturulan dantel panoları ile oldukça şık bir duvar kombinasyonu oluşturabilirsiniz.

Düş kapanı. Düş kapanı olarak adlandırdığımız düzenek elimizde kalan danteller ile tasarlayacağımız bir dekorasyon objesidir. Kasnak oluşturup yapacağınız ufak tasarımlı dokunuşlar ile harika bir düş kapanı oluşturabilirsiniz. Sadece bir kaç malzeme ile hazırlayacağınız düş kapanlarına tüy ve boncuk eklemesi yaparak tasarımınızı farklılaştırabilirsiniz.

Dantel ile süsleme yapılan alanlardan bir tanesi de kitaplar, anı defterleri vb. alanlardır. Tasarımsal olarak dantellerin en çok yakıştığı alanlardan bir tanesi de bu alanlar diyebiliriz. Dantel detayları özellikle de anı defterleri için oldukça otantik bir stil oluşmakta diyebiliriz.

Masa peçetelikleri ve suplalar da dantel detayları. El emeği olarak tasarlanan bu tarz ürünleri hem kullanım olarak hem de hobi olarak tasarlayıp kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ