Renkli Çiçekli Tülbent Oyaları

  • 28 Aralık 2015
  • 6.500 kez görüntülendi.

El işleri ile uğraşan ve farklı tülbent kenarı örneği arayan bayanlar, renkli çiçekli tülbent oyaları ile maharetlerini gösterebilirler. Bu oyalar her yöreye göre farklı detaylar barındırırlar. Örneğin; Karadeniz yöresinde daha minik ve çıtır çiçekli tülbent oyaları meşhurken, Gönen yöresinde daha iri çiçekli oyalar ilgi görmektedir. Sizler de satın aldığınız tülbent desenindeki renklerle benzer iplikler kullanarak rengarenk çiçekli bir tülbent oyası örebilirsiniz. Eğer iğne oyası biliyorsanız, yine iğne oyası çiçekli tülbent kenarı örnekleri de görülmeye değerdir. Tığ işi bilen bayanlar için de basit ve bir o kadar şık tığ işi çiçekli tülbent oyası örnekleri vardır. Namazlık veya mevlüt tülbentlerinizin kenarlarını süsleyebileceğiniz bu oyaları çeyizlik olarak hazırlayabilirsiniz. Çeyizlik örneklerde boncuk, sim ve pullar kullanmanızı tavsiye ediyoruz. İpliği de simli seçerek çeyizlik daha şık örnekler ortaya çıkarabilirsiniz.

Çiçekli tülbentler, her yaştan bayanın kullandığı ve kendi elleri ile örerek hazır ettiği başörtüleridir. Gül, papatya, lale gibi oya motifleri oldukça popülerdir. Yine kır çiçeklerinin örnek alınarak renkli ipliklerle örülen tülbent kenarı örnekleri de özellikle genç hanımların ilgisini çekiyor diyebiliriz. Sizler de çeyizlik ya da gündelik kullanım için en beğendiğiniz örnekleri kısa sürede örebilir ve yeni tülbentlerinizi kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Aşağıdaki galerimizde en son renkli çiçekli tülbent oyaları yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, gündelik hayatınızda, okumalarda, namaz kılarken kullanabileceğiniz veya sevdiklerinize hediye edebileceğiniz çiçekli tülbent oyaları için fikir edinebilirsiniz.

Çeyizlik veya gündelik başörtü kenarı oyaları araştırması yapan bayanlar, “En Yeni Fiyonklu İğne Oyası Modelleri” başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ