En Güzel Çiçekli Havlu Kenarı Örnekleri

  • 09 Ekim 2015
  • 7.086 kez görüntülendi.

Havaların soğumaya başlamasıyla beraber şiş, tığ ve yünler de saklandıkları yerden yeniden gün yüzüne çıkmaya başladılar. En güzel ve en yeni çiçekli havlu kenarı örnekleri, çeyiz hazırlıklarına kaldığı yerden devam etmeye başlayan hanımlar için en keyif alarak hazırlayacakları örgü işlerinden biridir. Tığ işi örgü tekniklerini az çok bilen her bayanın keyifle örebileceği çiçekli havlu kenarları, özel işlemeler ve süslemelerle tam bir çeyizlik ürün halini almaktadır.

Çiçekli havlu kenarları, kır çiçekleri temalı birbirinden şık oya örnekleriyle hanımların beğenisine sunulmaktadır. Rengarenk çiçekli oyalar ve dantellerle süslenen havlu kenarları, el emeğini en güzel yansıtan el işleri olarak yenilenen örneklere sahiptir. Satın aldığınız en güzel havlularınızın kenarlarını işleyebileceğiniz bu çiçekli oyalarda tığ işi, iğne oyası ve dantel örneklerinden faydalanabilirsiniz. Yine farklı yörelerin çeyizlik oyalarından da esinlenerek havlu kenarlarınızı birbirinden şık çiçek motifleriyle süsleyebilirsiniz. Banyo ve mutfak kapılarının arkasına serilen bu havlular, evinize gelen misafirlerin de dikkatini çekecek ve sizlerden örnek almak isteyeceklerdir.

Havlu kenarlarında en sık gördüğümüz motiflerden biri çiçeklerdir. Özellikle gül, menekşe, lale ve papatya gibi çiçek motifleri havlu kenarları için daha çok ilgi gören modellerdir. Sizler de misafirlik havlularınızın veya kendi kullandığınız havluların kenarlarını bu çok şık çiçekli oyalarla işleyebilirsiniz. Havlu kenarlarına yapılan oyalar fazla zamanınızı almayacaktır. Basit bir örnek tercih ederseniz, çok daha kısa sürede kenarları çiçek işlemeli bir havluya sahip olabilirsiniz. Küçük süslemeler, havlularınıza şıklık katacaktır. Havlu kenar süsü yapımında boncuklar, pullar, kurdele ve renkli iplikler kullanarak, çok özel çeyizlik havlular ortaya çıkarabilirsiniz.

Çeyizlik el işleri ve havlu kenarı süslemeleriyle ilgilenen hanımlar, “boncuklu havlu kenarı örnekleri” başlıklı yazımızı da inceleyebilirler.

Aşağıdaki galerimizde en güzel çiçekli havlu kenarı örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, evinize ve çeyizinize hazırlayabileceğiniz çiçekli havlu kenarı modelleri için fikir edinebilirsiniz.

Çiçekli Havlu Kenarı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ