Çeyizlik Pullu Havlu Kenarı Örnekleri

  • 10 Kasım 2015
  • 6.543 kez görüntülendi.

Çeyiz hazırlığı yapan damat ve gelin anneleri, el emekleri ile ördükleri her örgü işinin gösterişli olmasına özen gösterirler. Bunun için de birçok çeyizlik el işinde pullar, renkli boncuklar, simler ve özel süslemelere ağırlık verilir. Çeyiz sandığına hazırlanan pullu havlu kenarı örnekleri, el işleriyle uğraşmayı seven hamarat hanımların ellerinde şahane bir hal almaktadır. Sizler de seçmiş olduğunuz en güzel havluların kenarına birbirinden güzel pullu işlemeler yapabilir ve bu sayede ne kadar becerikli bir ev hanımı olduğunuzu eş dosta gösterebilirsiniz.

Pullu havlu kenarları, farklı nakış teknikleri kullanılarak işlenebilir. İğne oyası veya kurdele nakışı gibi farklı el işi teknikleri kullanarak işleyebileceğiniz pulları yine seçmiş olduğunuz renkli ipliklerle daha göz kamaştırıcı hale getirebilirsiniz. Özellikle üzerinde renksiz desen bulunan havlular tercih ederseniz, bu desenlerin üzerine de aynı renk pulları işleyerek havlularınızın tam çeyiz hazırlığına uygun bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Pullu havlu kenarlarına göz gezdirdiğimizde; kelebek, kalp, çiçek motiflerinin daha çok beğeni topladığını görmekteyiz. Aynı şekilde, havlu üzerine gelin ve damadın isimlerinin baş harfini de canlı renklerde pullar kullanarak işleyebilirsiniz. Bu örneklerde çok farklı alternatifler mevcuttur. Bayanların genellikle tercih ettiği pullar ise altın sarısı ve gümüş rengi olmaktadır. Dantel havlu kenarları hazırlarken de pullar kullanabilirsiniz. Pul detayı dantelle birlikte çok uyumlu görünmektedir. Yine, bazı bayanlar pul ve boncukları aynı örnekte kullanmaktalar. Sizler de bu örneklere bakarak içinize en çok sinen modeli kendi havlularınıza uygulayabilirsiniz.

Çeyiz sandıklarının en renkli el işlerinden biri olan pullu havlu kenarları, aynı zamanda hanımların mutfak ve banyo dekorasyonuna da ekstra bir güzellik katmaktadır. Örneğin; sepetli havlu kenarlarında bayanlar renkli pullar tercih ederek bu havluları mutfaklarında kullanabilirler. Mutfağınıza giren misafirlerinizin ilk bu şık havlular dikkatini çekecektir. Yeni gelin evinin olmazsa olmazı pullu işlemeli havlular, damat ve gelin bohçası için de hazırlanabilir. Tercih sizlere kalmıştır.

Birbirinden farklı ve güzel havlu kenarı işleriyle ilgilenen bayanlar, “mekik oyası havlu kenarı örnekleri“ başlıklı yazımızı da inceleyebilirler.

Aşağıdaki galerimizde en güzel pullu havlu kenarı modelleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, çeyizinize hazırlayabileceğiniz pullu havlu kenarı örnekleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ