Çeyizlik Lif Modelleri

  • 29 Aralık 2015
  • 9.428 kez görüntülendi.

Düğün hazırlıkları devam ederken bir yandan da çeyiz hazırlığı telaşı başlar. Evlenecek olan gelin ve damadın anneleri çeyiz hazırlığında her şeyin kusursuz ve gösterişli olmasını isterler. Sizler de evlatlarınız için her şeyin en iyisini hazırlamaya özen gösteriyorsanız, çeyizlik lif örneklerinde de birbirinden farklı ve özel motifleri kendi ellerinizle işleyebilir ve çeyiz sandığına koyabilirisiniz. Çeyizlik lif modelleri genellikle simli ipliklerle örülür ve kalp, gelin ve damat gibi özel motifler ve desenlerle işlenir. Yine, üzerine ekstra gül ve çiçek motifleri de yapılabilir. Çeyizlik lif örerken, seçtiğiniz örneklere kendiniz de bir şeyler dahil edebilir ve yaratıcı şıklıkta lifler hazırlayabilirsiniz.

Çeyizlik lifler, genelde pembe ve mavi renk iplikler ile örülür. Yine, kendi zevkinize göre kırmızı veya beyaz renk iplikler de kullanarak çok özel çeyizlik lifler ortaya çıkarabilirsiniz. Örneğin; bu lifleri kalp şeklinde örebilir ve kenarlarına beyaz iplikle çiçek motifleri işleyebilirsiniz. Ya da lifinizi örerken içine gelin ve damadın baş harflerini de işleyebilirsiniz. Lif örmek oldukça basittir. Önemli olan bazı el işi tekniklerine elinizin yatkın olmasıdır. Eğer el işlerinde oldukça iddialıysanız, kendiniz farklı örneklerde çeyizlik lifler örerek evlilik hazırlığı yapanlara satabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz.

Aşağıdaki galerimizde en güzel çeyizlik lif modelleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, çeyiz sandığınıza koyabileceğiniz veya evlilik hazırlığı yapan sevdiklerinize hediye edebileceğiniz çeyizlik lif örnekleri için fikir edinebilirsiniz.

Şık ve gösterişli çeyizlik lif örnekleri araştıran bayanlar, “En Güzel Motifli Lif Örnekleri” başlıklı yazımızı da inceleyebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ