Çeyizlik Dantel Seccade Örnekleri

  • 07 Aralık 2015
  • 8.343 kez görüntülendi.

El işleri ile oyalanmaktan keyif alan ev hanımları ve çeyiz hazırlığı yapan genç kızlar için bu yazımızda birbirinden güzel çeyizlik dantel seccade örnekleri paylaşacağız. Çeyiz hazırlığı yapan gelin adayları ve anneleri, seccadelerde de fabrika üretimi yerine özel el dokuması ve işlemesi modellere yönelirler. Zahmetle hazırlanan bu seccadeler, annelerimizden bizlere kalan en değerli hatıralar arasındadır. Sizler de evlenme çağına gelen evlatlarınız için el emeği göz nuru dantel seccadeler örebilirsiniz. Çeyiz serildiği vakit bu seccadeler çeyiz görmeye gelen hanımların da beğenisini kazanacak ve örneğini almak isteyeceklerdir.

Dantel seccadeler, genellikle parçalar halinde örülür ve bu dantel parçaları saten kumaş üzerine geçirilerek hazır hale getirilir. Tabi, saten seccadeniz boyutunda tek parça dantel de örerek seccadenizi tamamlayabilirsiniz. Bu çeyizlik seccadelerde genellikle pembe, kırmızı ve mor saten kumaşlar tercih edilmektedir. Son olarak seccadenizi kurdele ve çiçek motifleri ile de süsleyebilirsiniz. Eğer kolay bir örnek arıyorsanız, sadece kenar süslemesi dantelli seccade örneklerine bakmanızı öneriyoruz.

Ev hanımları, dantelli seccade örneklerinde farklı nakış tekniklerini de kullanarak ortaya şahane çeyizlik seccade modelleri çıkarmaktalar. Sizler de yaratıcılığınıza güveniyorsanız, kurdele işi ve etamin gibi farklı el işi teknikleriyle birlikte dantelli seccadelerinizi işleyebilirsiniz. Seccadenizin sadece köşe veya üst kısımlarını da dantel yapabilirsiniz. Dantelli seccadelerde renkli ip kullanımı oldukça yaygındır. Renkli bir saten kumaş üzerine yine uygun renkte bir iplikle dantelinizi örebilirsiniz. Bu seccadelerde çok fazla motif alternatifi mevcuttur. Özellikle kuş ve cami figürlü dantelli seccadeler göze daha hoş gelen modellerdir, diyebiliriz. Tabi, gül motifli dantel seccadeler de görülmeye değer şıklıkta çeyizlik el işleridir. Dantel seccadelerin en büyük avantajlarından biri ise, kumaşın kaymasını önlemesidir. Özellikle saten kumaştan seccade yapmaya karar veren bayanların dantel işlemelere de yer vermelerini öneriyoruz.

Çeyizlik dantel işi örnekleri arayan ve farklı seccade örnekleri araştıran bayanlar, “Etamin seccade örnekleri 2015” başlıklı yazımızı da inceleyebilirler.

Aşağıdaki galerimizde en güzel çeyizlik dantel seccade örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, çeyizinize veya sevdiklerinize hazırlayabileceğiniz dantel seccade modelleri için fikir edinebilirsiniz.

#gallery-6 {
margin: auto;
}
#gallery-6 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 25%;
}
#gallery-6 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-6 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ