Brezilya Nakışı Salon Takımı Örnekleri

  • 15 Eylül 2015
  • 10.237 kez görüntülendi.

Nakış işlerine merakı olan bayanla, Brezilya nakışı salon takımı örnekleri ile salonlarına renk katabilirler. Renkli bir salon dekorasyonu bulunan ve evinin her noktasında el işi örneklerini sergilemeyi seven bayanlar, yeni trend Brezilya bakışı salon takımları ile salon dekorasyonlarında ufak bir değişiklik yapabilirler. Floş iplikler ve iğne ile kumaşa işlenen Brezilya nakışını diğer nakış tekniklerine hakim olan bayanlar kısa sürede öğrenebilir. Birkaç püf noktası bulunan ve floş ipliklerle yapılan bu el sanatı, salon takımlarının yanı sıra mutfak takımları ve diğer dekoratif alanlar için de hazırlanabilir.

Brezilya nakışı salon takımları, üç boyutlu motiflere sahiptir. Evinize gelen misafirlerin ilk bakışta dikkatlerini çekecek bu nakış örneklerinde çoğunlukla çiçek ve sarmaşık motifleri kullanılır ve bu çiçeklere Brezilya nakışı ile üç boyutlu görünüm kazandırılır. Kurdele nakışıyla benzer yanları olan bu nakış tekniğinde, boncuklar da kullanabilirsiniz.

Brezilya nakışı salon takımı nasıl yapılır?

Hamaratlı bayanlar, Brezilya nakışı salon takımı yapılışı hakkında birkaç püf noktasına dikkat ettikleri takdirde ortaya çok güzel çeyizlik ve dekoratif salon örtüleri çıkarabilirler. Brezilya nakışı teknikleri ile hazırlayabileceğiniz salon takımlarınızda, iplik rengi ve kumaş seçimi yaparken salonunuzda hakim olan renk tonlarını tercih edebilirsiniz.

Brezilya’dan ülkemize gelen floş iplikler ve uzun bir iğne yardımıyla salon takımlarımızı süslemeye başlayabiliriz. Rokoko tekniği ile hazırlanan basit Brezilya nakışı motiflerini yeni başlayanlara öneririz. Bu tekniği kavraması oldukça basittir. Sık dokulu bir kumaş üzerine ilk olarak seçtiğiniz motifi çizmeniz gerekir. Ardından kumaşı kasnağa gerin ve iğneyi kumaşa geçirerek üzerine ipi dolamaya başlayın. Rokoko olarak adlandırılan bu ip dolama işleminde sayıyı motife göre belirleyebilirsiniz. Örneğin bir gül motifi için 18 rokoko yapmak yeterli olacaktır. İpi iğneye dolayınca diğer kenardan çekerek, küçük düğümler elde edeceksiniz ve kabarık motifler ortaya çıkacak. Brit işi tekniği bir model beğenirseniz, tekli ve çiftli ilmekler kullanarak motifleri işlemeniz gerekir.

Aşağıdaki galerimizde en güzel Brezilya nakışı salon takımı örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek; evinize ve çeyiz sandığınıza hazırlayacağınız Brezilya nakışı salon takımı modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ