Boncuklu Havlu Kenarı Örnekleri

  • 10 Eylül 2015
  • 5.698 kez görüntülendi.

Boncuklu havlu kenarı örnekleri; genç kızların çeyizleri için özenle hazırlanan en gözde çeyizlikler arasındadır. Evlilik çağına genel genç kızları için anneler el emeği göz nuru hazırladıkları bu özel çeyizlik havlu kenarlarında farklı süslemeler kullanmak isterler. Havlu kenarı danteli hazırlanırken en çok tercih edilen süslemelerden biri ise, renkli boncuklardır. Sizler de havlu kenarı örmeye başlamadan önce, birbirinden şık ve farklı boncuklu havlu kenarı örneklerinden esinlenebilir ve bu örneklere kendiniz de eklemeler yapabilirsiniz.

Boncuklu havlu kenarı yapılışı temel tekniğini kavradıktan sonra gayet kolay olmaktadır. Havlularınızı hazırladıktan sonra, uygun tonlarda bir iplik ve boncuk seçimi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Boncuklu havlu kenarınıza yazı ve süslemeler de eklerseniz, daha şık bir görünüm kazanacaktır. Örneğin; nişanlı genç kızlar nişanlılarının ve kendilerinin ismini boncuklarla süsledikleri havlu kenarına işleyebilirler. Havlu kenarını işlerken sadece boncuk kullanmak yerine kurdele, simli iplikler, pul gibi aksesuarlar da kullanabilirsiniz. Tek renk dantel ipliği kullanabileceğiniz gibi, farklı renklerde de dantel ipleri tercih ederek rengarenk havlulara sahip olabilirsiniz. Sünnet düğünü hazırlığında olanların havlu kenarı süslemelerinde ise nazar boncuğu kullanmalarını tavsiye edebiliriz. Konvoy arabası için havlu kenarı hazırlayanlar, her havlu kenarında farklı renk boncuklar kullanabilirler. Hazırlanan bu özel havlu kenarları ile insan içine çıkılacağından, daha fazla özenerek ve renk kullanımına ağırlık vererek davetlilerin beğenisini toplayabilirsiniz. Evinizde kullanacağınız havlular için banyo veya mutfak dekorasyon renginize uygun tonlarda boncuklu havlu kenarı örnekleri arasından seçim yapmanızda fayda var.

Boncuklu havlu kenarı nasıl yapılır?

Havlu kenarı örneğinizi seçtikten sonra, arasına farklı modeller uygulayabilir ve boncukla hazırlanan süsleri sonradan ekleyebilirsiniz. Öncelikle tığ işi ile hazırladığınız havlu kenarı örneğinizi havlunuzun kenarlarına aralarda eşit boşluklar bırakarak dikin. Boncuklarla hazırlanan motifleri, bu boş kısımlara yerleştirin ve tığ ile bir düğüm atarak, iğne oyası örer gibi havlunun kenarına boncukları işleyin. Düğüm atarak havlu kenarına hazırlanan örneği dikerseniz, çok daha sağlam olacaktır. Boncuklu havlu kenarı örneklerini tek tek parçalar halinde yaparak, havlunuzun kenarına güzel bir zemin örneği ile işlemek çok daha kolay olacaktır.

Boncuklu havlu kenarı çeşitleri

  • Kasnakta boncuk işi havlu kenarı
  • Organze kurdele ve boncuklu havlu kenarı
  • Nazar boncuklu havlu kenarı
  • Halkalı boncuklu havlu kenarı
  • Boru boncuklu havlu kenarı
  • Boncuklu iğne oyası havlu kenarı
  • Pullu boncuklu havlu kenarı

Aşağıdaki galerimizde en güzel boncuklu havlu kenarı örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, evinize veya çeyizinize hazırlayacağınız boncuklu havlu kenarları için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ