Boncuk Oyası Örnekleri 2015

  • 17 Eylül 2015
  • 4.717 kez görüntülendi.

Hamarat bayanların havlu ve başörtüsü kenarı süslemesi için tercih ettikleri boncuk oyası örnekleri, sürekli farklı çiçek motifleri ve yapılış teknikleriyle hanımların beğenisine sunulmaktadır. Gösterişli bir kenar süslemesi arayan bayanların tercih ettiği boncuk oyası örneklerinde arpa boncuklar,tahta, yuvarlak ve renkli boncuklarla işlenen iğne oyası motifleri, aynı zamanda yapılış bakımından son derece kolaydır. Daha önce iğne oyası deneyen bayanlar, boncuk oyası örneklerini de kolayca elde yapabilirler. Eğlenceli bir el işi örneği olan boncuk oyalarında, renkli boncuklarla çalışmak sizlere daha bir keyif verecektir.

Boncuk oyaları, harika kenar süslemelerinin ortaya çıktığı iğne oyası örnekleridir. Genelde boncuklarla yapılan çiçek motiflerini tercih eden bayanlar, üç boyutlu bir görünümü olan boncuk oyalarıyla da havlu ve başörtüsü kenarlarını süsleyebilirler. Çeyizlik kenar süslemesi olarak bayanlara önerdiğimiz boncuk oyaları, genelde beyaz renk tülbent kenarlarında tercih edilir. Namazlık tülbent kenarlarına işlenen bu oyalarda küçük çiçek motifi kullanımı yaygındır. Havlu kenarı süslemesinde ise iri çiçek motifli boncuk oyaları arasından seçim yapmanızı öneririz. Şıklığından ödün vermeyen tesettürlü bayanların gündelik kullanım için hazırladıkları tülbent ve çemberlerde boncuk oyalarına sıkça rastlamanız mümkündür. Tahta boncuklu iğne oyaları ve örümcekli boncuk oyaları gibi 2015 yılında popüler olan yeni boncuk oyası modellerini sizler de deneyebilir ve çeyiziniz için hazırlayabilirsiniz.

Boncuk oyası nasıl yapılır?

Renkli boncuklarınızı hazır ettikten sonra, boncuk oyası yapılışı için kolları sıvayabilirsiniz. Başörtüsü kenarı için boncuk oyası hazırlayacaksanız, öncelikle başörtüsü kenarına bir sıra zürafa atmanız gerekiyor. Her zürafa ortasına düğüm attıktan sonra, renkli boncukları ipliğe geçirerek, arkasına bir düğüm atıyoruz ve iğne oyası kirpik tekniği ile çiçek şekli veriyoruz.

Aşağıdaki galerimizde 2015 yılının en yeni ve en güzel boncuk oyası örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, çeyiz sandığınıza veya kenar süslemelerine kullanabileceğiniz boncuk oyası modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ