Bohça Kenarı Örnekleri

  • 13 Eylül 2015
  • 4.306 kez görüntülendi.

Bohça kenarı örnekleri; evlilik çağına gelen evlatları için annelerin el emeği göz nuru hazırladıkları dantel örgü işleridir. Söz ve nişan törenlerinde; gelin ve damadın bohça süslemelerinin çok şık olması önemlidir. Evlatları için en güzel desenlerle süsledikleri bohçaları hazırlayan anneler, aynı zamanda bu bohçalarla insan içine çıkacaklarından şık ve gösterişli olmasına daha bir önem verirler. Sizler de evlilik hazırlığı yapan evlatlarınızın söz ve nişan bohçalarını satın almak yerine kenar süslemelerini kendiniz elde hazırlamak istiyorsanız; çiçek ve kalp motifli örneklere bakmanızı öneriyoruz. Bohçalarda çiçek ve gül süslemeleri, küçük kalpler ve buna benzer romantik motifler her zaman daha çok beğenilmekte ve daha dikkat çekici olmaktadır.

Bohça kenarları; gelin veya damat tarafına götürülmeden önce özenle işlenir ve içerisine birbirinden güzel bohçalık hediyeler konur. Söz ve nişan bohçası hazırlamak kadar, kenar süslemelerini yapmak da çocuğunu evlendiren anneler için keyif vericidir. Genelde üçgen şeklinde örülen ve köşe kenarına dikilen bu dantel örgülerde renkli iplikler kullanabileceğiniz gibi, düz beyaz renk bir dantel oyasıyla da bohça kenarı örebilirsiniz. El işi dantel örgüsü ile yapılan bohça kenarı süslemelerinde, kurdele ve boncukların kullanıldığı modeller çok daha ihtişamlı bir görselliğe sahip olmaktadır. Damat bohça kenarı işlemeleri için beyaz dantel üzerine mavi kurdele ve boncuklar; gelin bohçası kenarı içinse beyaz dantel üzerine pembe kurdele ve boncuklar kullanabilirsiniz. İğne oyası ve tığ işi bohça örnekleri, çeyizlik malzemelerin konulacağı bu bohçalar için daha fazla motif ve desen alternatifine sahiptir.

Aşağıdaki galerimizde en güzel bohça kenarı örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, gelin ve damat çeyiz sandığına hazırlayacağınız dikdörtgen bohça kenarı modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ