Bebek Yelek Modelleri

  • 29 Ocak 2018
  • 5.440 kez görüntülendi.

Bebeğimizi beklerken geçen keyifli süreçte en çok hazırlıklar ile meşgul olmak bu süreci hızlandırmaya yardımcı olmakta olup onlar için hazırladığımız her eşya için mutluluğumuz bir kat daha artmaktadır. Gebelik sürecinde kendimizi bu şekilde oyalarken bizlerin en çok gereksinim duyduğu bebek eşyalarından bir tanesi olan yelekler özellikle yeni doğan bebeğin elbiseleri arasında olmazsa olmaz parçalardan bir tanesidir. Bebek yelek modelleri ile şunu söylemeliyiz ki oldukça ufacık bir giysi hem bebeğimizin hastalanıp üşütmesini engellerken hem de onu şık bir görünüme bürünmesine katkı sağlamaktayız. Bebek yelekleri annelerin bebekleri için seçtiği kıyafetin üzerine cuk diye oturan bir nevi tamamlayıcı türde eşyalar olmakta. Şiş işi bebek modellerinden Tunus işi yelek modeline kadar birden fazla yelek modeli ile birbirinden güzel yelek modeli yapabilmeniz mümkün.

Yelek modelleri biraz hayal gücünüze bağlı formda oluşturabileceğiniz el işi modelleri olmakta. Öyle ki tığ ile yaptığınız bir yeleğe istediğiniz motif ve deseni vererek belirli kalıplara uygun hazırlama imkanınız bulunuyor. Örneğin sade haroşa örgü üzerine iplikleriniz ile renkli renkli farklı tasarımda nesneler ekleme imkanınız bulunmakta. Genellikle erkek bebeklerde hep daha sade daha oturaklı arabalı, gemili ve benzer modeller oluşturulmaktadır.  Kız bebeklerde ise daha çiçekli ve motifli modeller tercih edilmektedir.

Tunus işi deniz temalı bebek yelek modeli erkek bebekler için ön görülen bir yelek modelimizdir. Burada yapmanız gereken bebeğinizin boyuna ve eninin ölçülerini baz alarak tasarlamak olacaktır. Bu bebek yeleği modelimizde düz örgü ile başlayıp ön ve arka kısımları oluşturduktan sonra iğne ve renkli iplikler yardımı ile tıpkı bir gemi modeli işlermiş gibi yeleğimizin üzerine işleme yapıyoruz. Yeleğimizin ön kısmını ise tığ ile sevdiğimiz bir modelle işleyip bırakıyoruz. İsteğe göre mavi, beyaz, sarı ve benzer renklerde bu modeli yapabilirsiniz.

Lif ipinden yapabileceğiniz yelek modelleri de bulunmaktadır. Bu yelek modellerimiz hem kız hem de erkek bebekler için tasarlayabileceğiniz modellerden oluşmaktadır. Kız ve erkek çocuklar için ortak renklerde mavi, yeşil, sarı renkle tasarlayabilirsiniz. Oldukça basit olan bu yöntemimizde tıpkı lif yapar gibi belirli boyutlandırmada başlayıp çok kalın olmayacak şekilde yelek modelini tasarlayıp yine iğne yardımıyla süsleyebilirsiniz.

Şimdilerde bizler için adeta alternatif bir tercih olan yelek modeli oluşturabileceğiniz araç gereçlerden bir tanesi de akıllı ipler olmakta. Akıllı ipler sayesinde tek seferde yapıp bitirebileceğiniz birden fazla model bulunmakta. Bu ipler sayesinde kendinden desenli bir şekilde harika el işi örnekleri ortaya çıkmakta. Sadece düz modeller ve akıllı iplikler ile örülen modeller değil beraberinde ekstra aksesuarlı papyonlu süslemeli, arabalı, kız çocukları için kalpli, kurdeleli birden fazla yelek modeli tasarlayabilirsiniz. Yeni yılda en çok dikkat çeken yelek modelleri bunlar olmakla beraber bu modellerin hırkaları ve kazakları da oldukça fazla.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ