Bebek Örgü Modelleri

  • 11 Ekim 2016
  • 9.134 kez görüntülendi.

Bebek Örgü Hırka Modelleri

Bebeklerimiz için genel olarak elbette ki örgü hırkalar daha çok tercih ediliyor. Hem hazır kimyasal kumaşlardan üretilen ürünlerden daha sağlıklı hem de bunların yanı sıra kalınlıkları sebebi ile kış aylarında daha koruyucu. Bu durumda sizler birbirinden farklı bebek örgü  modelleri arasından seçimler yaparak, şirin mi şirin ürünleri tercih edebilirsiniz.

tavşanlı bebek hırkası

tavşanlı bebek hırkası

Erkek bebek hırkaları

Elbette ki erkek bebekler için genel olarak, beyaz, mavi ve kahve tonlar tercih edilmektedir. Örnek olarak, düz, sarmal, saç örgüsü, burdu, haraşo, Selanik gibi çeşitlerden destek alınabilir. Önü düğme kapamalı ya da fermuarlı modeller olabildiği gibi, kollarında da düğmeler şirinlik ve güzellik kazandırabilir.

Biraz daha farklı modeller için, yakasında 4 adet düğme detayı bulunan kahve tonlarında modeller tercih edilebilir. Yine ön kısmında bir desen istiyorsanız, şirin bir ayıcık güzel bir seçim öyle değil mi?

erkek bebek hırka

erkek bebek hırka

Kız bebek hırkaları

Erkek modellerin yanı sıra, bebek örgü hırka kız modelleri tercih edecekler için, daha çok çiçek desenli, kurdele detaylı ve düğmeli ürünler kendini göstermektedir.

Renk tonları olarak, kırmızı, yeşil, mavi, krem ve beyaz seçimler arasında olacaktır. Fiyonklar, broşlar ve daha farklı taş aksesuarlar ile de tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bu ürünlerde de yine delikli hırkalar, truvakar kollu modeller, yarasa kol hırkalar da seçimlerinizden olabilecektir. Tüm detaylara ve renk seçeneklerine ulaşabilmek için, görsel öğelerden yardım alabilirsiniz.

bebek yelek modelleri

bebek yelek modelleri

Bebek Şapkası Seçimi

Hayatınızdaki en önemli varlıklarınız olan bebekleriniz için özellikle ilk aylarda oldukça önemli olan koruyucu olan şapkalar aynı zamanda bebeğinizin gündelik hayatında onun için oldukça güzel aksesuarlardır.

Ponponlu, çiçekli, kulaklı, düğmeli, kurdeleli gibi birçok türü olan Bebek şapkası modellerinde, artık en az aileleri kadar tarz görünen bebeklerin giysilerini tamamlaması için, oldukça fazla alternatif vardır.

ponponlu bebek şal modelleri

ponponlu bebek şal modelleri

Bebek Şapkası Seçerken Dikkat Edilecekler

Bebek şapkası seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerin başında, şapkanın kumaşı ve dokuması gelir. Ciltleri oldukça hassas ve tahrişe müsait olan bebeklerinizi korumak isterken zarar vermemek için, ona en uygun şapka modelleri yün ya da pamuk içeriği yüksek kumaşlardan hazırlananlardandır. Piyasada birçok seçenek bulunmakta ve anneler görünüşünü daha tatlı kıldığı için bu özelliklere dikkat etmeden seçimini yapmaktadır. Ancak anneler kendisi hazırladığı el örgüsü modelleri ile istediği görünümü yakalayabilir ya da pamuklu kumaşlardan hazırlanan uygun ve sağlıklı modelleri oldukça uygun fiyata ve kolayca temin edebilirler.

Şapka modellerini ayrıca bebeklerini Güneş’ten koruyucu olarak seçecek olan anneler, hasır malzeme tercihlerinde pamuklu ve ter emici bir iç astar varlığına ve şapkanın geniş yanlara sahip olarak ışınlardan koruyucu olmasına da dikkat etmelidir. Kurdeleli, kareli desenli, klasik hasır gibi birçok seçenek, bebek şapkalarında da kolaylıkla bulunabilir.

bebek şapka modelleri

bebek şapka modelleri

Bebek Şapkaları Nasıl Kullanılır?

Atkılarla ya da önlüklerle takım halinde alarak bebeğinizin görünümünü daha da şirin kılmanızı sağlayacak olan şapkalar, bebeğinizin cinsiyeti, yaşı ve kullanımınıza göre farklı çeşitlere sahiptir. 2017 Bebek şapka modelleri içerisinde yalnızca kızlar için pembe, erkekler için mavi renkli şapkalar değil, siyahtan griye, mordan yeşile hatta birçok farklı renge ve desene sahip modeller bulunmaktadır. Üzerinde hayvan desenleri bulunan veya çiçeklerle süslenen modeller oldukça rağbet görmektedir.

Modanın yalnızca yetişkinler için değil bebekler için de hızla değiştiği ve geliştiği bu dönemde, ister şapkalarını kendiniz yün, kurdele, tığ işi gibi malzemelerle süsleyerek isterseniz hazır olarak satılan birçok seçenekten birini seçerek, bebeğinizin sizin tarzınıza da uygun olmasını sağlayabilir, onu korurken aynı zamanda daha şirin bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

 

yeşil bebek şapkası

yeşil bebek şapkası

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ