Bayan Hırka Modelleri

  • 16 Ekim 2016
  • 9.101 kez görüntülendi.

Bayan Hırka Modelleri

Bayanlar, hırka seçenekleri arasında, pek çok farklı bayan hırka modelleri , seçim yapabilmesi mümkün olurken, penye hırkalar, triko modeller, uzun ve salaş modeller gibi seçeneklere göz atabilirler. Bunlardan bazı tasarımlar ve renk seçeneklerinden bilgiler vermek gerekirse, şunları sunabiliriz.

dantelli bayan hırklası

dantelli bayan hırklası

Triko hırka modelleri

Bir hayli fazla tercih edilen, 2017 sezonuna uygun olan pamuklu kumaşlardan üretilen bu modeller, yarasa kol, yarım kol ve uzun kol kesim detayları ile bayanların ilgisini çekiyor. Yine farklı örnek tipleri ile ince ya da kalın iplerden kullanılarak, en şık modeller ile karşınıza çıkıyor.

Ön kısımda, düğmeler ve fermuarlar da kullanılarak, salaş bir tarzı sizlere sunarken, uzun hırka modellerinde şu detaylar da bulunabilmektedir.

triko bayan yelek

triko bayan yelek

Bayan  hırka modelleri

Sokak modasının öncüsü olan salaş tarz, hırkalarda da kendini gösterirken, yanda yer alan cep detayları ile şıklık kazanıyor. Ön tarafında, ahşap ve seramik büyük düğmeler kullanılarak, bayan hırka modelleri arasında iyi bir yere sahip. Yine kollarda kullanılan kalın triko manşetler de modeli ön plana çıkartanlar arasında.

Penye hırkalar

                Mevsimlik seçimleriniz arasında, penye hırka modelleri de bir hayli ilgi görüyor. Uzun kesim olan hırkalar da, esnek ve kaliteli kumaşlar kullanılarak, vücudu sarabilmesi sağlanmaktadır. Yine penye kumaşlardan tasarlanmış olan kemerler ve düğmeler de bu modele öncülük edenler arasında. Gerekli bilgi ve detaylara, görsel öğelerimiz tarafından ulaşabilirsiniz.

iki renk penye yedek modelleri

iki renk penye yedek modelleri

Pamuklu, yünlü iplerden tasarlanmış olan, el örgüsü hırka modelleri, birbirinden farklı kesim, kol ve etek detayı ile kullanıcılara sunulmaktadır. Genel olarak el örgüsü işler, kendi imkânlarınız dahilinde oluşturabilecekleriniz arasında olurken, 2017 yılında, sektörde öncü firmalardan da destek alarak, ürünlerden sahip olabilirsiniz.

Pelerinli modeller

 Hırka tasarım şekli, pelerin olan, yarasa kollu el örgüsü bayan hırkalar, sizlerin seçimlerinden olabilir. Farklı el örgüsü işlemeler bu modeller de bulunurken, lale bahçesi, Selanik, haraşo, pirinç desenler, saç örgüsü modelleri ve kar tanesi desenler seçimlerinizden olabilecektir.

örgü pelerin modelleri

örgü pelerin modelleri

Saç örgüsü hırkalar

Üzerinde, tarza göre, ince ya da kalın saç örgüleri kendini gösterebilecektir. Saç örgülerinin yanı sıra satır ya da kalın sütun örgü kabartmalar ile de şıklık kazanabilmesi mümkündür. Bunların yanı sıra kollarda bulunan burgulu zincir detayları da bayan örgü modelleri arasında şıklık kazanmaktadır.

Lale örgüsü modelleri

Biraz daha detaylı bir hırka modeli için, lale bahçesi örneklerinden destek alabilirsiniz. Pek çok lale motifinin bulunduğu bu model, daha çok el örgüsü kısa hırkalar da kendini göstermektedir. Uzun hırkalar ise şu bilgilere göz atabilirsiniz.

lale-yelek-modeli

El örgüsü uzun hırka

                Uzun hırkalarda genel olarak haraşo ya da Selanik örgü tercih edilebilir. Yan taraflarda yer alan cep detaylarının yanı sıra, ön kapama olarak büyük ahşap ve seramik düğmeler tercih edilebilir. Böylelikle salaş bir hava katarak, daha şık ve modern görünümlere sahip olabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ