2015 Amigurumi Tekniğiyle Örülen Oyuncak Modelleri

  • 11 Ekim 2015
  • 7.943 kez görüntülendi.

Japon örgü sanatı olarak bilinen Amigurumi, kendi elleriyle çocuklarına oyuncak hazırlamak isteyen annelerin tercih ettiği tekniklerden biridir. Son yıllarda örgü örmeyi seven hanımlar arasında popülerlik kazanan amigurumi oyuncak modelleri, tığ işi veya şişle elde örülebilir. Amigurumi örgü tekniklerini kullanarak hazırlanan oyuncaklar, dışarıda satılan oyuncakları aratmayan sevimliliğe sahip olmaktadır. Özellikle oyuncak endüstrisinde kullanılan çeşitli boya ve maddelerden çocuklarını uzak tutmak isteyen annelerin tercihi olan bu oyuncakları hazırlaması da bir hayli keyiflidir. Sizler de çocuklarınıza sürpriz yaparak onlara rengarenk ve birbirinden sevimli amigurumi oyuncaklar örebilirsiniz.

Amigurumi oyuncaklar, kız ve erkek çocukları için hazırlanabilecek en güzel örgü işleridir. Çocuklarını düşünen marifetli annelerin kendi elleriyle ortaya çıkardığı bu oyuncaklar, son derece sağlıklıdır. Kaliteli yün ve ipliklerle örülerek hazırlanan bu oyuncaklarla çocuklarınız oynarken sizler de gönül rahatlığıyla onları izleyebilirsiniz. Boş zamanlarını değerlendirirken bir yandan da para kazanmak isteyen ev hanımları da yeni amigurumi oyuncak modelleri ortaya çıkardıktan sonra satışa çıkarabilir ve aile bütçesine katkıda bulunabilirler. Genelde sevimli hayvan figürlerinin tercih edildiği bu oyuncaklarda kız çocukları için çok şirin bebekler de örebilirsiniz.

Organik oyuncaklar ile çocuklarının sağlıklı yetişmesini isteyen anneler, amigurumi oyuncak modellerini çocukları için tercih edebilirler. Dikkat çekici güzelliğe sahip bu oyuncakları örmek çok eğlencelidir. İp seçiminden örneği ortaya çıkarıncaya kadar her aşamada keyif alacağınız amigurumi oyuncaklar, bittiğinde ise yüzünüzde mutlu bir gülümseme sağlayacaktır. Kendi çocuklarınız veya sevdiklerinizin çocuklarına hediye edebileceğiniz bu oyuncaklar arasında basit örnekler de mevcuttur. İlk defa amigurumi teknikleriyle oyuncak örecek hanımlar, en kolay örnekler arasından tercih yapabilirler. Amigurumi örgü sanatına el yeteneğiniz arttıkça ortaya daha şahane oyuncak modelleri çıkaracağınıza emin olabilirsiniz.

Aşağıdaki galerimizde en güzel amigurumi oyuncak örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, çocuklarınız için hazırlayabileceğiniz amigurumi oyuncak modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ