Yakadan Başlama Bebek Yeleği Anlatımlı

  • 01 Ekim 2015
  • 7.631 kez görüntülendi.

Annelerin bebekleri için özenle ördükleri yeleklere bebeğin üşümemesi için sürekli ihtiyaç duyulur. Her mevsim bebeğinize giydirebileceğiniz örgü yelekleri farklı teknikler kullanarak örebilirsiniz. Bu yazımızda bebek yeleği örneği bakan bayanlar için yakadan başlama bebek yeleği modelleri ve yapılışını paylaşacağız. Genellikle kız bebekler için örülen ve robadan yelek olarak da bilinen yakadan başlama bebek yelekleri, farklı renk iplikler seçilerek, tığ veya şiş ile örülebilir.

Yakadan başlama bebek yelekleri, her biri çok şık olan bebek örgü işleridir. Aynı zamanda bebekleri rüzgarlı havalarda sıcacık tutan bu yeleklerde en önemli kısım kollardır. Yaka kısmını ördükten sonra, bayanlar genelde kol kısımlarını ayırmakta zorluk çekebilirler. Daha önce bebek yeleği ören bayanlar ise, yakadan başlama örgü tekniğini kısa sürede kavrayacaklardır. Bu yeleklerde fırfırlar, kurdeleler ve çeşitli örgü motiflerini de kullanabilirsiniz. Tığ işi veya şişle örülebilen yakadan başlamalı bebek yelekleri için anneler iki veya daha fazla renkli iplikten faydalanabilirler. Tek renk iplikten de örebileceğiniz bu yeleklerde renk ne kadar fazla olursa, yeleğin modeli de o kadar güzel ortaya çıkacaktır.

Yakadan Başlama Bebek Yeleği Örneği

Yakadan başlama bebek yeleği nasıl yapılır?

Bu yazımızda sizler için basit yakadan başlama bebek yeleği yapılışı tekniğini kısaca anlatacağız. 42 ilmekle örneğimize başlıyoruz ve üç sıra haraşo örgü yapıyoruz. Kenarlardan üçer ilmek örüp, ikişer ilmek keserek ajur tekniğini uyguluyoruz. Bu ajurlara en son kurdele geçireceğiz. Ön kısım 8 ve kollar beşer ilmek oluyor. Her kısım arasında birer ilmek oluyor. Bu aralardaki birer ilmeklerde ikişer ajur örerek artış yapıyoruz. Bu sayede roba kısmına kadar yeleğimizi ördükçe genişliyor. Roba kısmını geçince, beden kısmını örmeye başlıyoruz. Bu kısımda kollar da şekilleniyor. Kenarları beşer ilmek ördükten sonra, kol kısımları için ortadaki bir ilmeği kola dahil ediyoruz.

Yakadan Başlama Bebek Yeleği Yapılışı

Aşağıdaki galerimizde en güzel yakadan başlama bebek yeleği örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, kendi bebeğinize veya sevdiklerinizin bebeklerine hazırlayabileceğiniz yakadan başlama bebek yeleği modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ