Örgü Bebek Panço Modelleri ve Yapılışı

  • 17 Eylül 2015
  • 5.591 kez görüntülendi.

Kız ve erkek bebekler için her yıl birbirinden şık örgü bebek panço modelleri, örgü işleriyle uğraşan hanımların beğeniye sunulmaktadır. Yapılışı çok kolay olan bu pançolar, aynı zamanda bebeğinizi dışarı çıkarırken üşümemesini ve rahat hareket edebilmesini sağlar. Örgü bebek pançolarının tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise; kolay giyilip çıkarılabiliyor olmasıdır. Üçgen ve kare şeklinde hazırlanan bu pançoları sizler de bebeğiniz veya sevdiklerinizin bebekleri için el emeğinizle örebilirsiniz.

Örgü bebek pançoları; bahar ve kış aylarında kullanılan bebek kıyafetleri olarak anneler tarafından örülmektedir. Yeni doğan bebekler için daha küçük ölçülerde hazırlanan bu pançolar, 3 ay sonrası kullanım için biraz daha büyük ölçekte hazırlanır. Bebeğinize bu pançoları giydirirken kolay bir şekilde kafasından geçmesi için boyun kısmını daha geniş ilmek sayısıyla örmenizde fayda vardır. Eğer kışlık bir bebek örgü panço modeli hazırlamak istiyorsanız, kapşonlu modelleri sizlere öneririz. Kapşonlu bebek pançolarını bebeğinizi yıkadıktan sonra da üşümemesi için giydirebilirsiniz. Bu pançolar serin havalarda da bebeğin kulaklarını rüzgardan korur. Ponpon ve sevimli motiflerle süsleyebileceğiniz örgü bebek pançolarının yanında, aynı renk ve motiflerde bere ve atkı da örerek takım yapabilirsiniz. Eğer daha önce örgü işleriyle fazla haşır neşir olmadıysanız, düz haraşo örgü tekniğiyle bu pançoları sizler de kolaylıkla örebilirsiniz. Bebeğiniz için panço örneği arıyorsanız; şiş işi panço örneklerinin yanı sıra, tığ işi bebek pançosu modellerine de göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz.

Bebekler için örgü panço nasıl yapılır?

Bu yazımızda sizlere şiş ile hazırlayabileceğiniz örgü bebek panço yapılışı hakkında detaylardan bahsedeceğiz. Şiş ile hazırlanan örgü bebek pançolarına yaka kısmından başlanır. 4 numara şiş ile yaka kısmı için öncelikle 24 ilmek atıyoruz. Dört sıra haraşo ördükten sonra, orta kısımlara her gelişte yanlardan iki ilmek arttırıyoruz. Arttırmalara devam ederek bebek panço örneğimize devam ediyoruz. Ön taraf düz haraşo ve arka taraf bir sıra ters ve bir sıra düz haraşo tekniği ile örülerek, panço modelimizi şekillendirebiliriz. İki parçadan oluşan örgü bebek panço modellerini bu tarif ettiğimiz şekilde bir ön ve bir arka tarafını örerek birleştiriyoruz. Pançomuz bitince, kenarlarını püskül ve boncuklarla süsleyebiliriz.

Aşağıdaki galerimizde en güzel örgü bebek panço örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, kendi bebeğiniz, torununuz veya dostlarınızın bebeklerine hazırlayabileceğiniz örgü bebek panço modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ