Erkek Bebek Örgü Hırka Modelleri ve Yapılışları

  • 17 Eylül 2015
  • 11.232 kez görüntülendi.

Yeni doğan veya yaşını alan erkek bebekleri için son yıllarda çok sevimli erkek bebek örgü hırka modelleri ortaya çıkmaktadır. Yaratıcılığını kullanan bayanların birbirinden şık motif ve desenlerle süsledikleri erkek bebek hırkalarında kullanılan örneklere de sürekli bir yenileri eklenmektedir. Bebeği için el örgüsü kışlık kıyafetler hazırlamak isteyen anneler, yepyeni örnekleri inceleyerek bebeklerini sıcacık tutacak el örgüsü hırkalar örebilirler.

Örgü erkek bebek hırkaları, bebeğinizin üşümemesi için ellerinizle örebileceğiniz en güzel örgü işlerinden biridir. Bebeğiniz için bu hırkaları örerken sizler de çok keyif alacaksınız. Örgü modasını yakından takip eden bayanların da bileceği gibi, son yıllarda bebek hırkası örneklerinde tığ işi ile hazırlanan modeller ilgi görmektedir. Bahar aylarında bebeğinize giydirebileceğiniz tığ işi erkek bebek hırkalarının yanı sıra, kış ayları için de bebek yünü ve şişle hazırlanan modellerden yana tercihinizi yapabilirsiniz. Sevdiklerinizin yeni doğan bebeklerine doğum hediyesi olarak el örgüsü hırka örmeyi düşünüyorsanız, erkek bebeği olanlar için yandan düğmeli ve ön kısmında saç örgüsü motifleri yer alan hırka örneklerini sizlere öneririz. Eğer el örgüsüne eliniz fazla yatkında değilse, düz ilmeklerle veya bir ters bir düz haraşo tekniği ile yapımı son derece kolay olan örgü erkek bebek hırkaları örebilirsiniz. Saç örgülü erkek bebek hırka modellerini, örgü tekniğine fazlasıyla yatkın olan bayanlara öneririz. Yaka kısımlarını yine tercihinize göre şekillendirebilirsiniz.

Erkek bebek hırkası nasıl örülür?

Bir yaşına kadar bebeğinize giydirebileceğiniz hırka örneği için 72 ilmekle başlayabilirsiniz. Selanik oyası yapmayı düşünüyorsanız, bir düz bir ters atacağınız ilmeklerle hırka örneğini şekillendirebilirsiniz. 22 sıra Selanik ördükten sonra, örgüyü üç parçaya ayırın ve her bir yünü de ayırarak örmeye devam edin. Üç parçaya ayrılan hırkanın aralarında kalan iki boşluk kol kısımlarını oluşturur. 22 sıra da bir ters bir düz lastik örerek farklı örgü tekniklerini tek bir bebek hırkasında birleştirebilirsiniz. Ardından yaka oyuntusu yapmak için ilmek kesiyoruz. Kolları ayrı şekilde Selanik tekniğiyle ördükten sonra hırkamıza dikiyoruz.

Aşağıdaki galerimizde en güzel erkek bebek örgü hırka örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, kendi bebeğiniz, torununuz veya dostlarınızın bebeklerine hazırlayabileceğiniz erkek bebek örgü hırka modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ