Dantel Havlu Kenarı Örnekleri 2015

  • 17 Eylül 2015
  • 5.722 kez görüntülendi.

Güzel bir ev dekoruna sahip olmak isteyen bayanlar için mutfak ve banyo askılarında kullanılabilecekleri dantel havlu kenarı örnekleri her yıl çok şık motiflerle sergilenmektedir. Dantel örmeyi bilen bayanlar, farklı motif ve süslemelerin yer aldığı dantel havlu kenarlarını en güzel havlularının kenarlarına işleyebilirler. Böylelikle el emeği dantel havlu kenarı örnekleriniz evinize gelen misafirlerinizin dikkatini çekecek ve ne kadar hamarat bir ev hanımı olduğunuzu göreceklerdir. Bilindiği gibi, bayanlar havlu kenarı süslemelerinde gösterişli örneklerden yana tercih yaparlar. Sizler de dantel işlemeli havlu kenarı örneği seçiminde, emek isteyen ve bir o kadar da şık olan örnekleri kendi havlularınızda kullanabilirsiniz.

Dantel havlu kenarları; çeyiz hazırlıkları yapan genç kızların ve evlilik çağına gelen evladı olan annelerin el emekleriyle hazırladıkları tığ işi örgüler olarak bilinmektedir. Misafir havlularında kullanılan dantel havlu kenarlarına ise her zaman daha bir özen gösterilir. Özellikle renkli ipliklerle örülen, kurdele ve boncuklarla süslemesi yapılan iri motifli dantel havlu kenarları, her bayanın beğeneceği modellerdir. Sizler de el havlularınızda 2015 yılının en şık örnekleri arasından seçim yapabilir ve ipliğinizi hazır ettikten sonra havlu kenarlarınızı dikkatle örebilirsiniz. Bunun için gerekli olanlar ise; tığ, havlu ve ipliktir. Masrafı olmayan dantel havlu kenarı örneklerini bayanlar sevdiklerine de özel günlerde hediye edebilirler. Örneğin; ev gezmesine giderken sevdiğiniz dostlarınızın evlerinde kullanabilecekleri renkli dantel süslemeli havlu kenarlarını onlara hediye olarak takdim edebilirsiniz.

Çeyiz hazırlığı yapanlar, tığ işi dantel havlu kenarlarında simli iplik kullanabilirler. İsimli dantel havlu kenarları ise; nişan ve söz bohçaları içine konulabilir. Yakınlarınızın düğünlerinde onlara sağdıçlık yapacaksanız, sağdıç bohçasına gösterişli bir kenarları dantelli havlu modeli seçmenizi öneririz. Yine, düğün konvoyları için araba süslemesi olarak kurdeleli ve dantelli havlu kenarı süslemelerini en güzel havlu modellerinizin kenarlarına işleyebilirsiniz. Geçmişten günümüze devam eden bu geleneği sürdüren ev hanımları, yeni dantel havlu kenarı örneklerini hobi amaçlı da ellerinde işleyebilirler.

Aşağıdaki galerimizde 2015 yılının en güzel dantel havlu kenarı örnekleri yer almaktadır. Galerideki örnek modelleri inceleyerek, kendinize ve sevdiklerinize hazırlayabileceğiniz dantel havlu kenarı modelleri için fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ